İlk Seçim Sonuçları Elimize Ulaştı! Seçim Yasağı Kalkar Kalkmaz Paylaşıyoruz

Tüm Türkiye cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonuçlarının açıklanması için merakla bekliyor. YSK'dan yapılan açıklamaya göre sandıklar kapandı ve oylar sayılıyor. Seçim yasağı kalkar kalkmaz oy oranlarını sizlerle paylaşıyoruz.

İlk Seçim Sonuçları Elimize Ulaştı! Seçim Yasağı Kalkar Kalkmaz Paylaşıyoruz

Türkiye günlerdir 24 Haziran seçimlerini merakla bekliyordu. Türkiye geneli çok sayıda vatandaş cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için oylarını kullandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Türkiye'de saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi 17.00'de tamamlandı. Seçmenler, Türkiye genelinde kurulan 180 bin 65 sandıkta oylarını kullandı.

İLK SONUÇLAR ELİMİZE ULAŞTI

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde yurt içinde 56 milyon 322 bin 632 seçmen için 180 bin 65 sandık hazırlandı. Milyonlar sandık başına gitti. Cumhurbaşkanı adayları ve milletvekili adaylarının yarıştığı seçimde sandıklar 17.00 itibariyle tüm yurtta kapandı. Sandıkların kapanmasının ardından artık tüm Türkiye nefesini tuttu sandıkların açıklamasını bekliyor. 

Kamupersoneli.net olarak seçim sonuçlarını sizlere anlık aktaracağız. Yüksek Seçim Kurulu tarafından uygulanan seçim yasakları kalktığı anda siz okuyucularımıza Türkiye geneli ve şehirlere göre oy oranlarının dağılmalarını sizlerle buluşturacağız. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Balamir
Balamir - 13 ay Önce

Ya böyle saçmalik mi olur sadece anadolu ajansindan bilgi alınıyorlar. Resmen yandaş bir ajana ne kadar güvenilir. Buz buna g.t korkusu diyoruz