İmamoğlu'ndan Derbi Tehdidi Açıklaması: Bir Kulüp Yetkilisi Aradı...

Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı bugünkü köşe yazısında, dün oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra kendisine Ekrem İmamoğlu'ndan gelen telefonu taşıdı. Alçı, İmamoğlu'nun telefonda kendisine maça gelmemesi yönünde kulüp yöneticilerinin tehdit edildiği bilgisini verdiğini iddia etti. Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmesinin ardından Nagehan Alçı'yla yaptığı görüşmedeki, tehdit iddiasına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 15.04.2019, 13:48
İmamoğlu'ndan Derbi Tehdidi Açıklaması: Bir Kulüp Yetkilisi Aradı...

Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmesinin ardından Nagehan Alçı'yla yaptığı görüşmedeki, tehdit iddiasına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

"Tehdit Unsurları Var, Maça Gelmesin"
İmamoğlu, bir kulüp yetkilisinin maçtan önce kendisini aradığını ve 'tehdit unsurları var, maça gelmesi doğru değildir' ifadelerini aktardığını söyledi.

İmamoğlu, şöyle devam etti:

"'Hayır kardeşim' dedim, orası kamuya açık bir alan, gitmeme kimse engel olamaz. 'Beni arasın' dedim. İsmini asla açıklamam. Bunu açıklayacak olan o kişidir. Ben maçlara gitmeye devam edeceğim. Ben milletin oy vererek seçtiği belediye başkanıyım.

"YSK Bu Konuda Son Noktayı Koymak Zorundadır"
Bence milletin nezdinde hiç polemik meselesi değil. Son yıllarda en huzurlu iki maçı izledik. İnsanlar sadece bize sevgi ve coşku gösterisinde bulundular. Şu sevgiyi, coşkuyu gören her insan toplumun önüne geçer amigoluk yapar ama ben bu durumdan tevazu ve mahcubiyet çıkarırım."

İmamoğlu, Maltepe'deki gelişmelerle ilgili olarak ise şunları söyledi:

"'Siz hiçbir şekilde endişe etmeyin, tüm yetkililer sahaya çıktı, devlet tüm yetkilileri aldı, seçmen listesine yüzde yüz güvenin' dediniz, ne oluyor kardeşim? YSK, bu konuda son noktayı koymak zorundadır. Artık bizim güvenimizi sarsmaya başlamıştır bu süreç. Her şeyi denediler olmadı, Büyükçekmece'yi denediler olmadı, döndüler acaba Maltepe'de ne çıkarırız diye yavaşlattılar.

Yorumlar (0)