İmamoğlu'nun 'Öğrenciye İstanbulkart 50 TL' Teklifine Ak Parti'den Yeni Teklif: 40 TL Olsun!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ilk vaatlerinden biri, öğrencilere ulaşımın 50 TL'ye indirilmesi olmuştu. İmamoğlu'nun öğrenci aylık Akbil'ini 50 TL'ye indirme vaadi belediye toplantısında gündeme geldi. İmamoğlu'nun teklifi üzerine ise AK Partili üyelerin ücreti '40 TL yapalım' önerisinde bulunduğu görüldü.

GÜNDEM 26.04.2019, 11:07 26.04.2019, 11:36
İmamoğlu'nun 'Öğrenciye İstanbulkart 50 TL' Teklifine Ak Parti'den Yeni Teklif: 40 TL Olsun!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim süreci esnasında öğrenci aylık Akbil fiyatının 50 TL'ye indirileceğini açıklamıştı. Dün yapılan toplantıda ise İmamoğlu'nun öğrenci aylık Akbil'ini 50 TL'ye indirme teklifi görüşüldü. 

Yapılan toplantıda, AK Partili üyelerin İmamoğlu'nun teklifine karşılık olarak Akbil ücretini 40 TL'ye indirme teklifinde bulundukları öğrenildi. 

AKP Grubu adına söz alan Ahmet Hamdi Gürbüz, İmamoğlu'nun öğrenci akbilinin aylık fiyatını 50 TL'ye düşürme vaadini hatırlatarak yeni bir öneride bulundu. Gürbüz, "Sayın Başkan öğrencilere uygulanan 85 TL ücreti 50 TL'ye indireceğinizi söylemiştiniz. İstanbul halkına verdiğiniz sözü tutacaksınız, biz de bunun takipçisi olacağız. Biz Ak Parti Grubu olarak teklifi önümüzdeki mayıs meclisinde 40 TL olarak bu meclise getireceğimizi ifade etmek isterim. Hadi yapın da görelim" dedi. Gürbüz, muhalefet sıralarından gelen "17 yıldır iktidardasınız, neden yapmadınız?" sorusunu yanıtsız bıraktı.

Eski CHP Vekili Yarkadaş: "45 TL Parayı Yıllardır Niye Aldınız?"

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunan eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş ise, "Soygun böyle yapılmış... İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrenci AKBİL'ini 50 TL'ye indirme vaadinde bulununca, AKP'liler bugün "40 TL yapalım" teklifini sundu. Demek ki; 40 TL'ye de taşınabilirmiş öğrenciler... Peki o halde her ay 45 TL fazladan parayı niye aldınız yıllardır?" ifadeleriyle AK Partili üyelerin teklifini eleştirdi.

Yorumlar (0)