İnanılmaz Olay ! Pilotların Kavgası Kule Konuşmalarına Yansıdı: Çıkışta Görüşelim

Atatürk Havalimanında iniş yapan iki uçağın pilotları birbirine girdi. Durma çizgisi polemiği tartışmaya döndü ve pilotlar arasında ilginç bir diyalog oluştu. Kule kayıtlarına yansıyan tartışmada pilotlardan birinin "çıkışta bekliyorum" ve diğerinin de "görüşelim canım, görüşelim" sözleri dikkat çekti.

GÜNDEM 07.08.2018, 13:50 07.08.2018, 14:44

Türk Hava Yolları (THY)'nin uçağı 05-23 pistinden Atatürk Havalimanı'na inişini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. Bunun ardından Türk Hava Yolları uçağı pisti terk ederek park yerine gitmek için taksi yapmaya başladı. 

TARTIŞMA ÇIKTI

Aynı zamanda ise Atlas Global Havayolları'nın uçağı inişini tamamladı. Atlas Global Havayolları'nın uçağı hızlı taksi yolundan pisti terk etti. Bu sırada Atlas Global uçağının pilotu Türk Hava Yolları uçağı pilotuna durma çizgisini geçtiğini söyledi. Bu konuşmaların ardından tartışma çıktı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Meydana gelen tartışma kule konuşmalarına yansıdı. Yaşanan olayla ilgili olarak rapor tutuldu. Bir pilot "çıkışta bekliyorum" dereken diğer pilot "görüşelim canım, görüşelim" dedi. Yetkililer yaşanan kural ihlali ve diyaloglarla ilgili olarak soruşturma başlattı.

KAMUPEROSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (3)
Gölge 1 yıl önce
Adamların kavgası bile seviyeli :))
Mrt 1 yıl önce
Atin ciddiyetsizleri
thy.ft.atls 1 yıl önce
-atlasjete uçmayı kim öğretti oğliim.
-turkishairlane :))