İngilizlerin 104 yıl önce attığı el bombası imha edildi!

Bugün Suriye'de olduğu gibi gibi 100 yıl önce de atalarımız Çanakkale'de destan yazarak dünyaya meydan okumuştu. Yaklaşık 100 yıl önce kara savaşlarının gerçekleştirildiği Çanakkale'de 57. Alay Şehitliği yakınlarında 104 yıllık patlamamış bir el bombası bulundu.

GÜNDEM 11.10.2019, 19:15
İngilizlerin 104 yıl önce attığı el bombası imha edildi!

Türk ordusu yüzyıl önce Çanakkale'de olduğu gibi Suriye'de büyük bir destan yazıyor.

Dünyaya meydan okuyan dedelerin torunları yine dünyaya meydan okuyarak teröristlerle mücadele ediyor.

İNGİLİZLERİN BOMBASI ŞİMDİ PATLATILDI

Yaklaşık 100 yıl önceye dayanan Çanakkale savaşlarında Türklerin varlığını yok etmek ve tarihten silmek için Çanakkale'ye gelen İngilizlerin atalarımıza attığı 104 yıllık el bombası bulundu.

Çanakkale'de yer alan 57. Alay Şehitliği yakınlarında İngiliz yapımı 104 yıllık olduğu tespit edilen patlamamış bir el bombası, bomba, imha ekipleri tarafından bölgede patlatıldı.

104 YIL ÖNCE BULUNAN BOMBA İMHA EDİLDİ!

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, "Şuan Çanakkale Savaşlarının gerçekleştiği noktalardan birindeyiz. Tarihi alanda, 104 yıl önceki savaşın malzemeleri her geçen gün gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Şuan Kılıçdere Şehitliğindeyiz. Burası Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün komuta ettiği birliklerin konuşlandığı yerlerden bir tanesi. 25 Nisan sabahı da özellikle 57. Alayın hücuma geçtiği noktalardan biri. Hemen arkamızdaki alan da Tarihi Alan'da ilk kurulan şehitliklerden biri. Burada yapılan ziyaretler esnasında, bir bomba görüldüğü bize bildirildi. Tarihi Alan Başkanlığı olarak da hemen harekete geçtik ve ilgili güvenlik birimlerini bilgilendirdik. Olay yerinde de gelmiş bulunuyoruz ve şuanda 104 yıl önce kara muharebeleri sıralarında patlamamış bir el bombası olduğu anlaşıldı. Şuanda Jandarma Bomba İmha ekipleri de yerinde imha edecekler" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)