İnsani Yardımlar Yeniden Başlayacak

Suriye'de yardım konvoyuna yapılan saldırı nedeniyle insani yardımlar iptal edilmişti. Birleşmiş Milletler, insani yardımların yeniden devam edeceğini açıkladı. Detaylar...

GÜNDEM 22.09.2016, 10:49 22.09.2016, 10:56
İnsani Yardımlar Yeniden Başlayacak
Birleşmiş Milletler (BM), İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, Suriye'de insani yardımların durmasına ilişkin açıklamalar yaptı. Laerke, açıklamalarında insanı yardımların devam edeceğine değindi. 

Laerke, konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yaptığı yazılı açıklamada, askıya alınan yardımların tekrar başlayacağını açıkladı, Birleşmiş Milletler'in yardım çağrısına da tekrar değinildi.

Yardımların hangi bölgelere yapılacağı ise açıklanmadı. Suriye'de alınan acil güvenlik önlemleri nedeniyle geçtiğimiz günlerde bütün yardımların durdurulduğunu söyleyen Laerke, yardımların tekrar başladığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan saldırılara ilişkin, . Urum el-Kubra beldesi sivil savunma yetkilisi Hüseyin Bedu, "Urum el- Kubra'daki insani yardım konvoyu Rus ve rejim uçaklarınca bombalandı." şeklinde açıklama yapmıştı.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (1)
Ayse 3 yıl önce
BIRI LŪTFEN YARDIM ETSIN..bn lise mezunuyum bu sene kpssye daha girmedim girecm basvuruyu ne zamn yapmam lazim simdi mi yoksa sinavdn snrami