Irak'ın Kuzeyinde Terör Saldırısı: Şehidimiz Var

Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerce önceden tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir askerimiz ağır yaralandı. Tedavi altına alınan askerimiz kurtarılamayarak şehit oldu.

GÜNDEM 16.07.2019, 08:15
Irak'ın Kuzeyinde Terör Saldırısı: Şehidimiz Var

Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerce önceden tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu bir askerimiz ağır yaralandı ve tedavi altında kurtarılamayarak şehit oldu.

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Irak'ın kuzeyinde PKK'lı bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu ağır yaralanan bir askerin derhal hastaneye sevk edildiği, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Ayrıca söz konusu açıklamada operasyonlara devam edildiği ifade edildi. Konu ile ilgili olarak söz açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Yorumlar (3)
Hüzün 1 ay önce
Bitmeyecek değil mi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!
Ramazan SAVAŞ 1 ay önce
Allah rahmet eylesin. Türk milletinin başı sağolsun
Hepimizin başı sağolsun 1 ay önce