Irak'ta Yapılması Planlanan Referandum Tarihine İlişkin Flaş Karar!

IRAK Kürdistan Bölgesel Yönetimi Referandum Yüksek Konseyi'nden Mesut Barzani yönetiminde yapılan toplantıda referandumun yapılma tarihine ilişkin önemli bir karar alındı.

GÜNDEM 17.09.2017, 20:23 17.09.2017, 23:51
Irak'ta Yapılması Planlanan Referandum Tarihine İlişkin Flaş Karar!

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Referandum Yüksek Konseyi'nden Mesut Barzani yönetiminde yapılan toplantının ardından referandumun ertelenmesi yönündeki önerilerin reddedildiğini açıklandı. Konsey, bağımsızlık referandumunun 25 Eylül'de yapılmasına karar verdi.

REFERANDUM 25 EYLÜL'DE

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Referandum Yüksek Konseyi, 25 Eylül'de yapılması planlanan referandumun ertelenmesine ilişkin önerileri gözden geçirmek üzere bugün saat 15.00'de toplantı. Mesut Barzani başkanlığında yapılan toplantıda bağımsızlık referandumunun 25 Eylül'de yapılmasına karar verildi. Konsey toplantısında referandumun ertelenmesi önerisinin reddedildiği belirtilirken, referandumun ertelenmesine ilişkin Kürdistan Bölgesel Yöneimi'ne sunulacak önerilerin değerlendirileceği, ancak bu önerilerin referandumdan daha ileri düzeyde olması gerektiği kaydedildi.

BARZANİ BAZI GÖRÜŞMELERDE BULUNMUŞTU

Bu arada Referandum Yüksek Konseyi'nin referandum ile ilgili görüşmeler yapması için 19 Eylül günü Bağdat'a bir heyet göndermesi de karar altına alındı. Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, 14 Eylül günü Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Birleşmiş Milletler temsilcileri ile görüşmüş, toplantıda Barzani'ye referandumu ertelemelerine karşılık bazı önerilerde bulunulmuştu. 

Kamupersoneli.net - DHA

Yorumlar (0)