Irak Tarafından Hakkari'de Bulunan Üs Bölgesine Saldırı! Yaralı Askerler Var

Bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce, Hakkari'de bulunan bir üs bölgesine saldırı düzenlendi. Gerçekleşen saldırıda yaralanan askerlerin olduğu aktarıldı.

Irak Tarafından Hakkari'de Bulunan Üs Bölgesine Saldırı! Yaralı Askerler Var

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde yer alan bir üs bölgesine sınırın Irak tarafından PKK'lı teröristlerce saldırı düzenlendi. Gerçekleştirilen saldırı sonucunda 3 askerin yaralandığı öğrenildi.

ÜS BÖLGESİNE SALDIRI

Meydana gelen olay sonrasında, Hakkari Valiliği bir açıklama yayımladı. Valilik tarafından yayımlanan açıklamada, iki ayrı üs bölgesine saldırı düzenlendiği ve Umurlu Bölük Merkezi ve Gedik Tepe Karakoluna düzenlenen saldırıların ise Kuzey Irak tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi. 

Hakkari Valiliği tarafından yayımlanan basın açıklaması,

''10.09.2017 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Derecik Tabur Merkezine Balkayalardan, Umurlu Bölük Merkezine ve Gedik Tepe Karakoluna Kuzey Irak tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca yoğun havan atışı gerçekleştirilmiştir. Yapılan saldırı sonucu şarapnel parçasından 3 askeri personel hafif şekilde yaralanmıştır. Havan atışının geldiği bölge ve bölücü terör örgütü mensuplarının kaçış güzergâhları yoğun ateş altına alınmış olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 23:28
YORUM EKLE