Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'den Referandum Açıklaması! 'Boykot Edeceğiz'

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi, IKBY'nin referandum kararına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'den Referandum Açıklaması! 'Boykot Edeceğiz'

25 Eylül'de, Irak'ta yapılması planlanan bağımsızlık referandumuna ilişkin Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi, önemli açıklamalarda bulunarak referandumu boykot edeceklerini açıkladı.

''REFERANDUMU TANIMIYORUZ''

Referanduma ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamalarında ''Türkmenlerin yaşadıkları bölgelerde referandum yapılmamasını istemememize rağmen hiç kimse bizi dinlemedi. Yasalara aykırı ve birçok tarafın karşı olduğu bu referandumun sonuçlarını tanımayacağız.'' ifadelerinde bulundu. 

''REFERANDUMU BOYKOT EDECEĞİZ''

Türkmen Cephesi Başkanı Salihi açıklamalarında ayrıca referandumun Türkmenler tarafından boykot edileceğini vurgulayarak "Yarın Türkmenler referandumu boykot edecektir.'' dedi. 

TÜRKMENLERİN CAN GÜVENLİĞİNE İHTİYACI VAR

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi konuşmasında ayrıca Türkmenlerin en önemli sorununun can güvenliği olduğunu belirterek, ''Bu saatten sonra Türkmenlerin yaşadıkları Kerkük ve diğer bölgelerde can güvenliklerinden merkezi hükümet sorumludur. Vatandaşlarımızı yaşadıkları bölgelerde hükümete bağlı güçler korumalı.'' dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE