İşçi eylemlerine 'TOMA Korkusu' engeli

Şanlıurfa'da taşıt muayene istasyonundaki işlerine son verilen işçilerin yaptığı eyleme, Jandarma 'TOMA'yı çalıştırın' demesiyle işçiler yaptıkları eyleme anında son verdi.

İşçi eylemlerine 'TOMA Korkusu' engeli

Şanlıurfa'da Nakliyat İş Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle taşıt muayene istasyonundaki lerine son verildiğini öne süren 11 kişi, basın açıklaması yapıp grev için çadır kurmak istedi. Yapmış oldukları eyleme müdahale eden jandarma, işçilerin eylemlerine son vermeleri için uyarılarda bulundu. Uyarılara uymayan işçiler, jandarmanın TOMA'yı çalıştırın komutu üzerine eylemlerinden vaz geçerek dağıldılar.

Nakliyat İş Sendikası yöneticileri ve üyeleri, 11 sendika üyesinin tazminatsız işten çıkarıldığı iddiası üzerine grev kararı aldıklarını belirtip muayene istasyonu önünde basın açıklaması yaparak çadır kuracaklarını duyurdu.

İşçilerin grev yapmak için toplanacağı duyumunu alan jandarma, taşıt muayene istasyonu önünde zırhlı araç ve TOMA ile önlem aldı. Bir süre sonra basın açıklamasının yapılacağı alana gelen işçiler ile Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, görevlerine son verilen işçilerin işe tekrar alınması için basın açıklaması yapacağını söyledi.

'BEN ŞANLIURFA VALİSİ'NİN EMRİNİ UYGULARIM'

Alanda önlem alan jandarma, basın açıklamasının Şanlıurfa Valiliği'nce belirlenen alanlar dışında yapılamayacağını belirterek, şunları söyledi:

"Şanlıurfa Valiliği'nce basın açıklaması yapılacak alanlar elimde bulunan resmi listede mevcuttur. Bunun dışındaki bölgede açıklama yapılmaz. Aksi takdirde müdahale edilecektir. Ben yetkili mercinin emrini yerine getirmekle yükümlüyüm. Eğer burada basın açıklaması yaparsanız şiddetle müdahale ederim. Açıklama yapabilmeniz için bana yazılı emir getirin, gerekli izni vereyim. Ben Şanlıurfa Valisi'nin verdiği emri uygularım. Fazla konuşmaya gerek yok, bana ıslak imzalı izni getir. Ben de gerekli izni vereyim" dedi.

Jandarma komutanı daha sonra güvenlik güçlerine, "Müdahale için TOMA'yı çalıştırın" talimatını verdi.

Nakliyat-İş Sendikası Başkan Küçükosmanoğlu, "Biz işten çıkarılan işçilerin haklarını yasal olarak aramaya geldik. Bizim sizinle karşı karşıya gelmeye niyetimiz yoktur" diyerek, beraberindeki işçilerle bölgeden ayrıldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE