İŞKUR TYP Personel Alımı Neden Kura İle Yapılmıyor? Flaş Açıklama Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven yaptığı açıklamalarında Yozgat genelinde İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) ile alınacak işçi alımı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Keven açıklamalarında İŞKUR'un alımları kura ile değil liste usulü ile gerçekleştirildiğini belirtti.

GÜNDEM 19.09.2019, 12:10
İŞKUR TYP Personel Alımı Neden Kura İle Yapılmıyor? Flaş Açıklama Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat genelinde İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) ile alınacak işçi alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Keven açıklamalarında personel alımı başvurularının 16 Eylül'de başladığı ve son başvuru tarihinin 20 Eylül olduğunu bu sürenin çok kısa olduğunu belirtti.

YAPILAN AÇIKLAMA

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Yozgat Merkez ve ilçelerine İŞKUR tarafından TYP uygulaması ile 9 aylığına ve okullarda istihdam edilmek üzere 500 temizlik ve 190 güvenlik görevlisi alınıyor. Başvuru süresi çok kısa tutulduğunu öğrendik. 16 Eylül’de başladı veson başvuru 20 Eylül.

Tüm uyarılarıma rağmen bu alım kura ile değil listeyle alınıyor! Noter önünde kura ile alınıp hiç bir soru işaretine yer bırakmamak varken neden liste yöntemi tercih edildi? Bu listelerin hep birlikte takipçisi olacağız."

"TÜM HEMŞERİLERİM TAKİPÇİSİ OLSUN"

Konu ile ilgili olarak Ali Keven açıklamalarının devamında kanuna göre öncelik verilmesi gereken kişilere ve hane halkı geliri sınırına dikkat çekerek sözlerine şunları da ekledi:

"Öncelik birinci listede ki kadın, genç, engelli ve terör mağdurları. Ayrıca hane halkı toplam geliri asgari ücretin 1.5 katını yani 3 bin lirayı geçmeyecek.5 milyon işsizin olduğu günümüzde bu işe 9 aylığına geçici bile olsa ihtiyacı olan binlerce insan var. Yozgat'ta ihtiyacı olan binlerce insan var. Bu başvuruların hakkaniyetli bir şekilde değerlendirilmesini Valimiz Sayın Kadir Çakır’dan istirham ediyorum. Bu listelerin şeffaf düzenlenip düzenlenmediğinin ben takipçisiyim, duyarlı tüm hemşerilerim de lütfen takipçisi olsun."

Yorumlar (9)
Vatandaş 4 hafta önce
Dediğiniz çok doğru vekilin de sizin belediyelerde neden haber vermeden işçi çıkarıyor buna da bir açıklık getirseniz hepiniz ay mısınız al birini vur ötekine
Poyraz 4 hafta önce
Neden chp belediyeleri kura ile eleman almıyor yandaşlarını alıyor neden
Osmanlı 4 hafta önce
1-Başvurular gizli değil.
2-Kura en başında olmalıydı.
3.Typ saçmalığı son bulsun herkes de kurtulsun!
cavit hasbolat 4 hafta önce
neden hep basvurular gizli tutuluyor neden tam olarak bilgi verilmiyor gorevli memurlara diyoruz bilmiyoruz diyolar
X_Men 4 hafta önce
POYRAZ kardes bunun yalnizca CHP ile alakasi yok bulundugum sehir AKP belediyesi burda da kura degil Liste yontemi el altindan aliniyor kimsenin haberi olmuyor alinana kadar
eda 4 hafta önce
kura yöntemiyle kendi çekiyor olumlu yada olumsuz ama liste yöntemiyle iktidar parti yandaşları giriyo o yüzden kura yapmiyilar
Hilal 4 hafta önce
Bu liste ile alınacak olan hangi şehirler aralarında trabzonda varmı...
Ayşe 4 hafta önce
Typ öncelikle yıllardır çalışan işçinin hakkıdır bir işçi 14yil okulda çalışıyor ama iskurlu onun işini elinden alıyor şimdi biri iş buldum diye sevinirken diyeri işsiz kalıyor Adalet bunun neresinde istiktam denilen şey birini işten çıkar diğerini işe al vay halimize emek verenler korkun iskurlular geliyor gemiyi terk edin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın