İsmail Küçükkaya, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'a hangi soruları sordu?

İBB Başkan adayları 'Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım internetten Fox TV canlı yayın izle' konusu yüz binlerce insan tarafından merak edilmeye başlandı. Az önce gelen son dakika haberine göre Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ne Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu'nun geldiği öğrenildi. Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ise eşi Semiha Yıldırım ve kızı Büşra Köylübay ile kongre merkezine vardığı bilgisi az önce geldi.

GÜNDEM 16.06.2019, 21:35 16.06.2019, 23:55
İsmail Küçükkaya, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'a hangi soruları sordu?

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın canlı yayını başladı. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen programda İmamoğlu ile Yıldırım gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlıyor.

Herkes bu akşam ortak canlı yayının moderatörü İsmail Küçükkaya'nın İmamoğlu ve Yıldırım'a hangi soruları sorduğunu merakla araştırıyor. 

Küçükkaya: ''Yaklaşık 18-20 adet soru hazırladım. Bunlar her iki konuğuma soracağım sorular olacak. Ayrıca her ikisine de ayrı ayrı soracağım 3'er soru var. Konularımız bellidir, seçim ve İstanbul… Sadece benim değil halkın merak ettiği, cevap aradığı soruları hazırladım'' diye konuşmuştu.

Peki, modaretör İsmail Küçükkaya Ekrem İmamoğlu ve Bianli Yıldırım'a hangi soruları sordu?

Soru 1: Aynı soruyu size de sormak isterim. Ben bir İstanbul seçmeniyim. Herhangi bir kusurum yok. Bu seçime niye gidiyorum?

Soru 2: YSK'nın kararı verildi, biz seçmen olarak zarfın içerisine 4 pusala attık. Nasıl olur da 3'ü geçerli 1'i geçersiz sayılır?

Soru 3: Ben 31 Mart'ta seçimde oyumu kullandım. Diyelim Binali Yıldırım'a oy verdim veya sandığa gitmedim. Sorum şu; neden size oy vereyim?

Soru 4: Ben diyelim İmamoğlu'na oy verdim. Ben neden Binali Yıldırım'a oy vereyim efendim buyrun

Soru 5: Sizin vaatleriniz var doğalgaz indirimi, dar gelirli ailelere indirim, İSPARK indirimi. Rakibinizin de 18 günlük başkanlığı var. O tarihte başlattığı su indirimi gibi. Hem vaatlerinizden bahsederken şöyle eleştiri geliyor. AK Parti 25 yıldır, çeyrek asırdır İstanbul'un belediyesini yönetiyor. Neden bugüne kadar yapılamadı deniyor. Nasıl yanıtlarsınız?

Soru 6: Siz belediye başkanı seçilirseniz FETÖ ile mücadele için ne yapacaksınız?

Soru 7: İstanbul'da yaşayan kürt seçmen neden size oy vermeli?

Soru 8: Belediye başkanı seçilirseniz mal varlığı beyanında bulunur musunuz?

Soru 9: Suriyeli göçmen sorununu nasıl çözeceksiniz?

Soru 10: Kadın istihdamı konusunda neler yapacaksınız? 

Soru 11: Gençler için ne yapacaksınız?

Soru 12: İstanbul'un ulaşım sorununu nasıl çözeceksiniz?

Yorumlar (1)
Orbet 6 ay önce
Ben Bay Orbert, bir kredi hizmeti borç veren, biz bir yasal, kayıtlı ve garantili kredi şirketi ve biz bireyler, şirketler, devlet kurumları, kiliseler ve iş organizasyonları ve her türlü insanlara kredi vermek. Herhangi bir amaç için bir kredi ihtiyacı var mı? Finansal bir sorununuz mu var? Mali çözüme ihtiyacınız var mı? Orbert kredileri hizmet tüm mali sorunlara çözüm, bizim krediler kolay ve hızlıdır. Eğer arzu bu kredi için bugün bize ulaşın, biz sadece% 3 faiz oranı bütçenize uygun herhangi bir kredi düzenleyebilirsiniz. İlgileniyorsanız, email:orbetlamaloanfirm101@gmail.com üzerinden bize ulaşın