İsmail Küçükkaya: Oy pusulasının 3'ünden 2'si neden geçersiz sayılmadı? İmamoğlu Binali ortak yayın sorulara cevapları

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayını başladı... İmamoğlu, merkeze eşi Dilek İmamoğlu ile geldi. Binali Yıldırım da eşi Semiha Yıldırım ve Büşra Köylübay ile İmamoğlu'nun hemen ardından kongre merkezine giriş yaptı. Canlı yayın 2 saat 10 dakika sürecek. Adaylara her soru için 3'er dakika süre verilecek. İsmail Küçükkaya: Oy pusulasının 3'ünden 2'si neden geçersiz sayılmadı? Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu'nun cevapları...

GÜNDEM 16.06.2019, 20:49 16.06.2019, 22:37
İsmail Küçükkaya: Oy pusulasının 3'ünden 2'si neden geçersiz sayılmadı? İmamoğlu Binali ortak yayın sorulara cevapları

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'ın canlı yayını başladı... Moderatör İsmail Küçükkaya canlı yayın kurallarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Canlı yayın 2 saat 10 dakika sürecek ve her soru için 3'er dakika süre verilecek. 

Canlı yayın kuralları

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayını başladı. Moderatör İsmail Küçükkaya yayın kurallarını açıkladı. Canlın yayın 2 saat 10 dakika sürecek. Her soru için 3'er dakika süre verilecek. İmamoğlu ile Yıldırım birbirlerine müdahale edemeyecek. Her soru için ayırılan 3'er dakikalık süreye harfiyan uyulacak. 

Ekrem İmamoğlu: Sondaj yapılan sandıklarda adımıza oy çıktı. Bu zarfta 4 zarf vardı, İlçe belediyesi, İlçe Belediye başkanlığ seçimi, Muhtarlık seçimi de varken, bir tek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı şaibeli çıktı. Bun nasıl oldu? Buna kimse inanmaz. 31 Mart seçimleri tertemizdir. Anamızın ak sütü gibi helaldir.

Kime çaldı diyorsunuz? Kim çaldı? YSK'nın kararında çaldılar bir açıklama yok.

Binali Yıldırım: Olayları çarpıtmanın gereği yok. Aradaki nihai fark 13.709, En başta 209 bin dolaylarındaydı. Eldeki ilk verilere göre biz seçimi kazandık dedik. Orada bir hata yok.

Anadolu Ajansı görsel paylaşımı yaptı mı biz bilemeyiz ama elimizdeki verilere göre seçimi biz kazandık demiştik. 

Cumhuriyet Halk Partisi neden Sancaktepe'ye itiraz etti? Demek ki çekinceleri vardı? 3 farklı oy pusulasından hepsi ayrı sayılmıştır. 

Canlı yayını izliyorsanız görüş ve yorumlarınızı haberin altında bulunan yorum kısmına yazabilirsiniz...

Yorumlar (0)