İSMEK Kapatıldı Mı? Öğretmen Alımı Yapılacak Mı? İBB'den Açıklama Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İSMEK hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada İSMEK'te yeni eğitim dönemine 23 Eylül Pazartesi günü başlanacağı ifade edildi. Ayrıca 300 bin İstanbulluya hizmet verileceği belirtildi.

GÜNDEM 19.09.2019, 11:46
İSMEK Kapatıldı Mı? Öğretmen Alımı Yapılacak Mı? İBB'den Açıklama Yapıldı

İSMEK hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bazı basın yayın organlarında çıkan, "İSMEK'ler kapatılıyor" haberlerinin İSMEK tarafından yalanlandığı belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Yapıan açıklamada depreme dayanıklı ve nitelikli İSMEK eğitim merkezlerindeki kurslarda yeni eğitimler planlandığı aktarıldı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Güvenli olmayan binalarımızda düzenlemelere gidilmektedir. Yaşanabilir ortamlarda İstanbul halkına yönelik eğitim çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Birtakım çevreler tarafından vereceğimiz eğitimler İSMEK öğretmenlerini kullanarak manipüle edilmeye çalışılmaktadır. İSMEK eğitim merkezlerimizin kapanma gibi bir durumu bulunmamaktadır."

Açıklamada, İSMEK'te yeni eğitim dönemine 23 Eylül Pazartesi günü başlanacağı belirtilerek, önceki yıllardan farklı olarak güz, bahar ve yaz olmak üzere 3 ana kayıt dönemiyle 300 bin İstanbullu'ya hizmet verileceği vurgulandı.

İHTİYAÇ HALİNDE ÖĞRETMEN ALINACAK

Tüm bunların yanı sıra açıklamada yeni öğretmen ihtiyacının 20 Eylül'de bitecek olan kesin kayıt döneminin ardından belirleneceği, İSMEK'e ihtiyaç olması halinde yeni öğretmen alımlarının, sınav sonucunda şeffaf bir şekilde yapılacağı belirtildi.

Yorumlar (1)
Kezban altunay 4 hafta önce
Aranan nitelikler nelerdir nereye başvurulacak aydinlatırmısınız