İsrail'de Tutulan Ebru Özkan Türkiye'ye Döndü

Kudüs'e yaptığı ziyaretten sonra 11 Haziran 2018 tarihinde Türkiye'ye gitmek için geldiği Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alınan ve daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ebru Özkan, Türkiye'ye döndü.

GÜNDEM 16.07.2018, 10:18
İsrail'de Tutulan Ebru Özkan Türkiye'ye Döndü

İsrail hükümeti tarafından hakkında yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan ve pasaportu iade edilen 11 Haziran 2018 tarihinden bu zamana kadar yargılanan Ebru Özkan Türk Hava Yolları'na ait tarifeli seferle İstanbul'a geldi.

Ebru Özkan havalimanında bazı yakınları tarfından karşılandı.

Kudüs'e yaptığı ziyaretten sonra 11 Haziran 2018 tarihinde Türkiye'ye dönmek isterken Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alınan ve ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ebru Özkan, Atatürk Havalimanı'nda yakınları tarafından çiçeklerle ve alkışlarla karşılandı.

Yurt dışına çıkış yasağı kaldırılmış ve pasaportunun iade edildiği açıklanan Ebru Özkan, THY'ye ait tarifeli seferle saat 00.10'da İstanbul'a geldi.

Özkan, Atatürk Havalimanı'nın VİP Salonu'ndan çıktı.

Orada Özkan'ı ailesi ile beraber;  bazı yakınları, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından çiçeklerle karşılandı. Yoğun sevgi gösterisinde bulunulan Özkan yakınlarıyla sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtyan Özkan yaptığı açıklamada ise; kendisine destek veren herkese teşekkür dileklerinde bulundu.

ÇOK ŞÜKÜR BİTTİ

Özkan basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak yaptığı açıklamasında ise;

"Çok şükür bitti, vatanımdayım, huzurluyum. Böyle bir değerli günde gelmiş olmak da ayrı bir mutluluk veriyor. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim, bir daha bu tarz şeyler yaşatmasın ve birlik beraberliğimizi bozmasın" dedi.

Ayrıca Başkan Erdoğan'a yönelik olarak;

"Davaya bu kadar destek verildiğini bilmiyordum. Bu anlamda tüm Türk halkına teşekkürler. Sayın Başkanımıza Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz teşekkür ediyorum. Çok fazla ilgilendiler, alakadar oldular" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)