İsrail Katar Merkezli Haber Kanalını Kapatma Kararı Aldı!

İsrail yönetimi, Katar menşeli Al Jazeera kanalını "şiddeti teşvik ettiği'' gerekçesiyle kapatma ve burada çalışan gazetecilere yasak getirme kararı aldı.

İsrail Katar Merkezli Haber Kanalını Kapatma Kararı Aldı!

 İsrail yönetimi, Katar menşeli Al Jazeera kanalını kapatma ve burada çalışan gazetecilere yasak getirme kararı aldı.

İSRAİL YÖNETİMİ AL JAZEERA KANALINI KAPATMA KARARI ALDI

İsrail Haberleşme Bakanı Ayoub Kara, bugün Al Jazeera'nin katılmasına izin verilmeyen basın toplantısında, kanalın Kudüs'teki bürosunun kapatılması kararını açıkladı ve kanalın "şiddeti teşvik ettiğini" savundu. Ayoub Kara, İsrail parlamentosunun bundan sonraki oturumda bu talebi görüşeceğini tahmin ettiğini söyledi ve "Bunu en kısa sürede bitirmeye çalışacağız" diye konuştu. "Profesyonel ve doğru şekilde aktarmaya devam edeceğiz"

AL JAZEERA'DAN TEPKİ

Doha merkezli haber kanalı ise, İsrail'deki faaliyetlerinin yasaklanması kararının "antidemokratik" olduğunu belirtti. Al Jazeera kanalı bildirinin ardından, sürecin takipçisi olduklarını ve gerekli yasal adımları atacaklarını açıkladı. İsrail tarafından Mescidi Aksa yayınında profesyonellikten uzak davranmakla suçlanan Al Jazeera'nin yetkilileri suçlamaları reddetti ve "Al Jazeera, işgal edilmiş Filistin topraklarındaki olayları profesyonel ve doğru şekilde aktarmaya devam edecektir," dedi. Al Jazeera, İsrail hükümetine "bu antidemokratik planı terk etme" çağrısında bulundu.

Kamupersoneli.net - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 18:07
YORUM EKLE