İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kendisinin ve Ailesinin Mal Varlığını Açıkladı!

23 Haziran 2019 tarihinde yapılan seçimle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu mal varlığını açıkladı. İşte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ve ailesinin mal varlığı listesi..

GÜNDEM 25.06.2019, 14:59
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kendisinin ve Ailesinin Mal Varlığını Açıkladı!

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu ve ailesinin mal varlığı açıklandı.

Ekrem İmamoğlu'nun basın bürosu tarafından yapılan açıklamada;

"İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha önce Sayın Binali Yıldırım ile katıldığı ortak yayında ailesinin malvarlığını şeffafça açıklayacağını duyurmuştu

 Şimdi size ilk olarak Ekrem-Dilek İmamoğlu'nun malvarlığı listesini daha sonra da babası Hasan İmamoğlu'nun malvarlığı listesini sunuyoruz." denildi...

İŞTE MAL VARLIĞI LİSTESİ

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. 

Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. 

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Yorumlar (0)