İstanbul'da 1000 Polisle Arama Uygulama Operasyonu! Giriş Çıkışlar Tutuldu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Anadolu yakasında arama-uygulama operasyonu başlattı. 1000'e yakın polisin katıldığı operasyonlarda İstanbul'a giriş çıkış noktaları tutuldu.

GÜNDEM 15.03.2017, 14:24 15.03.2017, 14:28
İstanbul'da 1000 Polisle Arama Uygulama Operasyonu! Giriş Çıkışlar Tutuldu

Kara, deniz ve havayolundan İstanbul'a giriş ve çıkış için kullanılan 14 ayrı noktada özel tedbirler alınarak denetim gerçekleştiriliyor. "Kurt Kapanı" adı verilen operasyon günlerce devam edecek.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Şile, Tuzla, Pendik, Kartal ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda saat 12.00'da 'Kurtkapanı 1' adlı denetime başladı. TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda İstanbul'a girişlerde kontrol noktaları kuruldu. 

DEDEKTÖR KÖPEKLER KULLANILDI

Polis ekipleri, tüm noktalarda araçlarda ve yolculara ait çantalarda arama yaptı. Ekipler, Sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. Aramalarda K-9 bomba ve narkotik dedektör köpekler de kullanıldı.

İKİ RUHSATSIZ TABANCA VE MERMİLER ELE GEÇİRİLDİ

D-100 Karayolu Tuzla mevkindeki kontrol noktasında lüks bir araçta 2 ruhratsız tabanca ile mermiler ele geçirildi. Araçtaki 2 kişi gözaltına alındı. TEM Otoyolu Kurtköy mevkinde durdurulan bir yolcu otobüsünde sahte kimlik ile yolculuk yapan Pakistan uyruklu 2 kişi gözaltına alındı. Sabiha Gökçen Havalimanı girişindeki noktada bir araçta yapılan aramada ise tüfek ele geçirildi.

POLİS HELİKOPTERİ DENETİM YAPTI

Uygulamaya başta Özel Harekat Polisleri olmak üzere farklı birimlerden çok sayıda ekip katılırken, polis helikopteri de havadan denetim yaptı. 'Kurtkapanı 1' denetimi saat 15.00'a kadar sürecek.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (2)
büşraaaa 3 yıl önce
örgün eğitimde olanlara bu kadar eziyet yapılmıyor. hakkımızı helal etmiyoruz
Çetin 3 yıl önce
4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü bir sistem ne diyeyim n