İstanbul'da 24 saat ulaşım dönemi! İstanbul'da gece seferleri 30 Ağustos'ta başlıyor

İstanbul'da yoğun hatlarda gece seferleri başlıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Ağustos'ta yoğun hatlarda 24 saat ulaşımın başlayacağını açıkladı. İstanbul'da hangi güzergahlarda gece seferlerinin yapılacağı hakkında bilgi veren İmamoğlu detayları 29 Ağustos Perşembe günü açıklayacağını duyurdu. Gece seferleri ilk olarak İzmir'de Baykuş seferleri ismiyle başlamıştı.

GÜNDEM 28.08.2019, 22:40
İstanbul'da 24 saat ulaşım dönemi! İstanbul'da gece seferleri 30 Ağustos'ta başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu şehir 24 saat yaşıyor. Gece mesaisine kalandan, gece bu şehrin çok aktif olduğunu biliyoruz. Kentin her noktası birbirinden farklı. Uzun yıllardır tartışılan 24 saat üzerinden taşımanın sağlanmasıyla ilgili ne yazık ki, bir türlü başlanamayan bu uygulamayı özellikle metro hatlarında ve de çok yoğun metro hatlarında, çok yoğun otobüs hatlarında 24 saat ulaşımla ilgili 30 Ağustos gece 12'den sonra, 24 saat ulaşımı İstanbul'da başlatacağız. Bunu şimdiden müjde edelim" dedi.

İSTANBUL'DA GECE SEFERLERİ HANGİ GÜZERGAHTA OLACAK?

30 Ağustos'tan sonra başlayacağını duyuran Ekrem İmamoğlu "bu uygulamayı özellikle metro hatlarında ve de çok yoğun metro hatlarında, çok yoğun otobüs hatlarında 24 saat ulaşımla ilgili 30 Ağustos gece 12'den sonra, 24 saat ulaşımı İstanbul'da başlatacağız." diyerek müjdeyi verdi. Ayrıca yarın Perşembe günü konu hakkında detaylı açıklama yapacağını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4'ü kadın 66 tren sürücüsünün brövelerini düzenlenen törenle verdi.

24. Dönem Tren Sürücüsü Bröve töreni Bakırköy'de bulunan Cem Karaca Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Metro İstanbul'u ve 24. Dönem tren sürücü kursundan detaylardan oluşan sinevizyon gösterisi izlenildi.

“BEN KADIN İSTİHDAMINI ÇOK ÖNEMSİYORUM"

Ardından konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “4 Kadın sürücümüz var burada. Her işe bir kota koymazsak, toplumda kadınları yaşamın içerisine katmazsak hayat zor olur, zorlaşır. Bundan sonra benim özel talebim ve talimatımdır ki, uygun her iş ortamına maksimum kadın katılımını sağlamak zorundayız. Ben kadın istihdamını çok önemsiyorum" dedi.

“30 AĞUSTOS GECE 12'DEN SONRA 24 SAAT ULAŞIM BAŞLAYACAK"
İmamoğlu, “Bu şehir 24 saat yaşıyor. Gece mesaisine kalandan, gece bu şehrin çok aktif olduğunu biliyoruz. Kentin her noktası birbirinden farklı. Uzun yıllardır tartışılan 24 saat üzerinden taşımanın sağlanmasıyla ilgili ne yazık ki, bir türlü başlanamayan bu uygulamayı özellikle metro hatlarında ve de çok yoğun metro hatlarında, çok yoğun otobüs hatlarında 24 saat ulaşımla ilgili 30 Ağustos gece 12'den sonra 24 saat ulaşımı İstanbul'da başlatacağız. Bunu şimdiden müjde edelim" diye konuştu.

SAHNEDE EVLENME TEKLİFİ ETTİ
24. Dönem Tren sürücüsü kursunu tamamlayan sürücü adaylarından Abdülaziz Yılmazer brövesini aldıktan sonra sahnede, İpek Gicir'e evlenme teklifinde bulundu. Yılmazer sahnede mikrofonu alarak, "Bu iş benim ikinci hayalimdi. Bunu bugün burada gerçekleştirdim. İlk hayalimi de yine burada gerçekleştirmek istiyorum. İpek Gicir. Benimle evlenir misin?" teklifini yaptı. İpek Gicir'in teklifi kabul etmesi üzerine Ekrem İmamoğlu da "Nikahı da biz kıyarız o zaman hayırlı olsun" dedi.

İmamoğlu müjdeyi sosyal medya hesabından da duyurdu.

Yorumlar (5)
Zekiye Yazar 3 hafta önce
Adam bu zamana kadar olmamisi yapmis, cigir acmis, konustugumuz konulara bak ...
Derman saglam 3 hafta önce
Sabaha kadar kimler olur sarhoslar onlara hizmet etmek ne guzel hizmet
Cvvv 3 hafta önce
Bugüne kadar gece seferi yokmuydu vay canına
Adsız 3 hafta önce
Bu seferde otobüs şoförlerini öldürülmeye başlar lar , bu adamı gece calistiracaksin ama güvenliğini nasıl saglayacaksin
......... 3 hafta önce
30 agustos diyor bir günlük mu devamli mı