İstanbul'da Ekipler Alarma Geçti ! Kuvvetli Yağış Bekleniyor

İstanbul’da beklenen şiddetli yağış öncesinde ekipler alarma geçti. Konu ile ilgili olarak İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazır olarak bekletiliyor.

GÜNDEM 07.10.2019, 16:44
İstanbul'da Ekipler Alarma Geçti ! Kuvvetli Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (İBB AKOM) tarafından şiddetli yağış uyarısında bulunulmuştu. Buna göre İstanbul'da bu gece kuvvetli yağmur ve fırtına bekleniyor.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak AKOM tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada İstanbul'da bu gece 22.00'den sonra Çatalca ve Silivri gibi batı bölgelerinde yağmur beklendiği ifade edildi.

Açıklamada yağışların gece yarısından (02.00) itibaren il geneline yayılarak fırtına eşliğinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli şekilde olacğaı ifade edilerek şöyle devam edildi:

"Yağışın salı günü akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Sonbahar mevsiminin bugünlerinde deniz suyunun sıcak, aralıklarla gelen yağışlı havanın daha soğuk olması nedeniyle kısa süreli kuvvetli yağmurlar yağması, yollarda göllenme, ani sel, taşkın ve su baskınları oluşabiliyor.

VATANDAŞLARA UYARI

İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri yağış nedeni ile oluşabilecek olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. AKOM'dan koordine edilecek çalışmalar kapsamında su baskını yaşanacak kritik noktalarda da önlemler alınıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşları kuvvetli fırtına ve yağışların sebep olabileceği muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı"

Yorumlar (0)