İstanbul'da emniyet kuş uçurtmuyor: 2 bin polise aksiyon kamerası verildi!

İstanbul'da asayişi ve güvenliği tam sağlamak isteyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 2 bin polise aksiyon kamerası dağıtıldı. Bir diğer adıyla yaka kamerası olan kameralar aracılığıyla polislerin denetimleri an be an tek bir merkez tarafından saniye saniye takip edilecek.

GÜNDEM 28.11.2019, 23:40
İstanbul'da emniyet kuş uçurtmuyor: 2 bin polise aksiyon kamerası verildi!

16 milyon insanın yaşadığı İstanbul'da asayişi ve güvenliği tam sağlamak isteyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü kent güvenlik yönetim sistemine aksiyon kamerasını sistemini hayata geçirdi. Bir diğer adıyla yaka kamerası olarak adlandırılan kamerala aracılığıyla İstanbul'un bütün bölgelerinde görev yapan polislerin yaptığı denetimler saniye saniye görüntülenecek.

İSTANBUL'DA 2 BİN POLİSE AKSİYON KAMERASI DAĞITILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından ilk etapta 2 bin polise yaka kamerası dağıtıldı. Yaka kameraları sokakta çalışan polislerin görüntü ve seslerini anlık olarak kent güvenlik yönetim sistemine aktaracak.

TEK BİR MERKEZDEN YÖNETİLİYOR

155 polis imdat hattına gelen bütün aramaların merkezi olan İstanbul kent güvenlik yönetim merkezi İstanbul'da yaşayan insanların ilk ihbarının karşılanmasından, olaya müdahale edecek sevk edilmesine kadar önemli bir rol oynuyor.

İstanbul şehir merkezinde asayişi sağlamak isteyen Emniyet müdürlüğü tarafından 2 bin noktada bulunan 8 bin kamera ile anbean takip yapan merkez, olaylara anında müdahale etme imkanı buluyor. 360 derece dönebilen yüksek çözünürlükle kameralar sayesinde de olaylara müdahaleye gönderilen polis ekipleri de görüntüler izlenerek yönlendiriliyor.

SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENİYOR

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın emriyle hayat geçirilen proje kapsamında ilk olarak 2 bin polise yaka kamerası dağıtıldı. Daha sonra diğer polislere de yaka kamerası dağıtılacağı bilgisine ulaşıldı. 4K ve 4,5G sistemi ile çalışan yaka kameraları, darbe, düşme ve suya karşı oldukça dayanıklı özelliği ile de dikkat çekiyor. Kamera açılmasıyla birlikte kent güvenlik yönetim sistemine anlık ses ve görüntü iletiliyor. Kayıt altına alınan görüntüler de daha sonra kolaylıkla inceleme yapılıyor.

Yorumlar (0)