İstanbul'da İlkokulda Büyük Tepki Çeken Gösteri

İstanbul Bağcılar’daki Vali Cahit Bayar İlkokulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle 2. sınıf öğrencileri tarafından gösteri gerçekleştirildi. Gösteride çocuklar şehit oldu hatta tabutların başına fotoğrafları yapıştırıldı.

İstanbul'da İlkokulda Büyük Tepki Çeken Gösteri

İstanbul Bağcılar'daki Vali Cahit Bayar İlkokulunda Çanakkale Şehitleri anısına düzenlenen gösteride çocuklara temsili savaş yaptırıldı.

Okulda 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yıldönümü sebebiyle 2'inci sınıf öğrencilerinin rol aldığı bir oyunda öğrenciler polis ve asker kıyafetleriyle savaştı, çocuklardan bazılarının şehit düştüğü oyunda öğrencilerin tabutları sahneye getirildi ve tabutların üzerine 7-8 yaşındaki çocukların fotoğrafları konuldu. Sahnedeki tabutların etrafına kız öğrenciler toplanıp ağlarken, diğer öğrenciler asker selamı verdi. Oyun büyük tepki çekti.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yıldönümü sebebiyle canlandırılan oyunda en çok tepki çeken şeyse savaşta şehit olan öğrencilerin fotoğraflarının tabutlara yapıştırılmasıydı. Uzmanlar bu görüntüleri izledikten sonra aileleri ve öğretmenleri tekrar uyardı. Uzmanlar  "Savaş, ölüm gibi kavramların travma yaratabileceği, çocukların ailelerine oyuncak silah konusunda dahi uyarılar yapılırken, minicik çocukların resimlerinin tabutlara yapıştırılması kesinlikle kabul edilemez." ifadelerini kullanarak aileleri bu konuda dikkatli olmaları için uyardı.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE