İstanbul'da Kaçak Göçmen Operasyonu! Çok Sayıda Kişi Yakalandı

İstanbul'da, kaçak yollarla geldikleri Türkiye'den, yurt dışına gitmek üzere yola çıkarılan göçmenlere yönelik düzenlenen operasyonda Suriye uyruklu çok sayıda kişi yakalandı.

GÜNDEM 13.09.2017, 00:53
İstanbul'da Kaçak Göçmen Operasyonu! Çok Sayıda Kişi Yakalandı

İstanbul'da kaçak yollarla geldikleri Türkiye'den yurt dışına gitmek üzere yola çıkarılan göçmenlere yönelik olarak bir okul servisine düzenlenen operasyonda Suriye uyruklu 29 kişi yakalandı.

29 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Fatih Millet Caddesi üzerinde sırt çantalı yabancı uyruklu kişileri takibe aldı. Bu kişilerin Millet Caddesi üzerinde bekleyen bir okul servisine bindikleri görüldü. Takibe alınan okul servisi TEM Otoyolu Çatalca gişeler önünde durduruldu. Ancak ekipler araca yaklaştığında sürücü, görevli bir memura çarparak olay yerinden uzaklaştı. Ekipler ile okul servisi arasında kovalamaca yaşandı.

SINIRDIŞI EDİLECEKLER

Servis sürücüsü Büyükçekmece-Çatalca yolu üzerinde durdurduğu aracını kilitleyerek kaçtı. Servis minibüsünün içerisindeki 29 göçmen yakalanırken polis servis sürücüsünü yakalamak için çok yönlü çalışma başlattı. Emniyete götürülen 29 kişinin işlemlerinin ardından sınırdışı edilecekleri öğrenildi.

Kamupersoneli.net - DHA
 

Yorumlar (0)