İstanbul'da Kreşte Cinsel İstismar Skandalı

İstanbul Fulya'da bulunan bir kreşte yaşları 3 ile 7 arasında değişen bir grup çocuğun, sınıf öğretmeni Yasemin A.'nın cinsel istismarına ve darp tehdidine maruz kaldıkları iddia edildi. Öğretmen hakkında hazırlanan iddianamede 38,5 yıldan 50 yıla kadar hapis cezası istendi.

GÜNDEM 03.01.2017, 15:14 03.01.2017, 15:37
İstanbul'da Kreşte Cinsel İstismar Skandalı
İstanbul Fulya'da bulunan P.G. Bakımevi'nde yaşları 3 ile 7 arasında değişen bir grup çocuğun sınıf öğretmeni Yasemin A.'nın cinsel istismarına darp ve tehdidine maruz kaldıkları iddia edildi. 

Sabah'ın haberine göre Yasemin A.'nın 3,5 yaşındaki erkek çocuğuna şiddet uyguladığı iddia edildi. Çocuğun annesi öğretmenin çocuğu kolundan tutarak fırlattığı ana tanık oldu. 

 Anne durumu okul müdürüne anlattı. Müdür anneyi sakinleştirdi. Bakımevinde Şirinler sınıfında stajyerlik yapan Esma K.'da Yasemin A.'nın çocuklara uyguladığı cinsel istismarı gizlice kaydederek öğretmenin şiddet uyguladığı çocuğun annesine gönderdi. 

Anne görüntülerler birlikte savcılığa başvuruda bulundu. İstanbul Ailenin Korunması Bürosu'nca başlatılan soruşturmada genç stajyer okul müdürü ve sınıfın diğer öğretmeni Ayça Ç.'nin durumu bildiği halde sessiz kaldığını beyan etti.

Savcılık tarafından 3,5 yaşındaki 3 öğrencinin öğretmen Yasemin A. tarafından kötü muamele darp ve cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilen bir iddianame düzenlendi. İddianamede öğretmenin çocuğa fırlattığı silah olarak kabul edildi. Ayrıca öğretmen hakkında 38,5 yıldan 50 yıla kadar hapis cezası istendi. 

KAMUPERSONELİ.NET 
Yorumlar (0)