İstanbul'da 'Yeniden Seçim' Yapılsa Kim Kazanır? Anket Sonuçları Canlı Yayında Açıklandı...

İstanbul Maltepe'deki sayım sürecinin sonuna doğru yaklaşılırken, Habertürk Tv'deki bir programda, itiraz süresince yapılan seçim anketlerinin sonuçları açıklandı. İstanbul'da yeniden seçim yapılsa kim kazanır? Ekrem İmamoğlu ve İmamoğlu arasındaki oy farkı ne olur? İstanbul'da kim önde olurdu? Yapılan anket bu soruların cevabı oldu...

GÜNDEM 16.04.2019, 10:59 16.04.2019, 11:23
İstanbul'da 'Yeniden Seçim' Yapılsa Kim Kazanır? Anket Sonuçları Canlı Yayında Açıklandı...

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılan itirazlar henüz sonuçlanmadı. Maltepe'deki sayımların sona erip sonuçlanması ve AK Parti'nin seçimlerin yenilenmesine ilişkin yapması beklenen olağanüstü itiraz başvurusu herkes tarafından merakla bekleniyor. Ancak akıllardaki en önemli sorulardan biri , eğer olurda yeniden seçim yapılırsa İstanbul'u kim kazanır sorusuydu. Bu sorunun cevabı Habertürk Tv'de Para Gündem programında açıklanan anket sonuçları oldu.

Katılımcıların Yüzde 60'ı Ekrem İmamoğlu Kazandı Diyor
Seçim itiraz sürecine ilişkin yapılan anketleri canlı yayında açıklayan Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, bir ankete göre, katılımcıların yüzde 60'ının Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazandığı yönünde düşüncesi olduğunu söyledi.

Aydemir, aynı ankette katılımcıların yüzde 67'sinin ise seçim sistemine ilişkin bir şüphesinin olmadığını dile getirdiklerini aktardı. Aydemir, "Yüzde 67 oranında seçim sistemine ilişkin bir şüphe yok vatandaşın kafasında. Seçimler sağlıklıdır diyor" dedi.

Yeniden Seçim Yapılsa Anketinde İmamoğlu 7 Puan Önde 
Ankette 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' sorusuna verilen yanıtların sonucunu duyuran Aydemir, "'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz' deniyor, 7 puanlık bir farkın olduğunu görüyoruz Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında Ekrem İmamoğlu lehine" ifadelerini kullandı.

Aydemir, "Bir başka ankette de bu farkın 9'a çıktığı görülüyor" diye konuştu. 

Yorumlar (2)
meryem 7 ay önce
tabiki ekrem imamoglu
Yıldırım 7 ay önce
Yıldırım