İstanbul'daki Fuat Avni Operasyonunda Son Gelişmeler

Kamuoyunda "Fuat Avni" olarak da bilinen FETÖ/PDY mensubunun kimliğinin deşifre edilmesine yönelik operasyonda 31 kişi gözaltına alındı.

GÜNDEM 23.07.2016, 09:15 23.07.2016, 09:18
İstanbul'daki Fuat Avni Operasyonunda Son Gelişmeler
Kamuoyunda "Fuat Avni" olarak da bilinen FETÖ/PDY mensubunun gerçek kimliğinin deşifresine yönelik İstanbul merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 31 şüpheli sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevkedildi.


Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1,5 yıldır süren çalışmanın ardından, İstanbul, Ankara, Van, Mersin, Kocaeli, İzmir, Bursa, Rize, Amasya ve Hatay'da tespit edilen bazı adreslere operasyonlar düzenlemişti.

Operasyonlarda FETÖ/PDY'nin amaçları doğrultusunda yayın ve propaganda faaliyetinde bulunduğu öne sürülen Rota Haber, Subuo Haber, Aktif Haber, Haberdar, Merkür Haber internet sitesi yöneticileri ile toplumda algı yaratmak, devlet büyüklerini küçük düşürmek, resmi devlet kurumlarını itibarsızlaştırmak ve darbeye zemin hazırlamak için örgütlü hareket ettikleri ileri sürülen 31 kişi gözaltına alınmıştı. 

Gözaltına alınan 31 şüpheli, sabah saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. 

FETÖ/PDY ile bağlantılı olarak sosyal medya üzerinde anayasal düzene ve düzenin işleyişine karşı koymak ve darbeye zemin hazırlamak suçlarından adliyeye sevk edildi.
 
Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (0)