İstanbul Depreminin Ardından Çok Önemli Karar

İstanbul'da dün bir deprem meydana gelmiş ve büyük panik yaşanmıştı. 5,8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından çok sayıda artçı sarsıntı da yaşandı. Depremin ardından çok önemli bir karar alındı. Buna göre muhtasar beyannameler, damga vergisi beyannameleri ve katma değer vergisi beyannamelerinin verilme süreleri 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

GÜNDEM 27.09.2019, 09:47
İstanbul Depreminin Ardından Çok Önemli Karar

İstanbul'da meydana gelen deprem nedeniyle çok önemli bir karar alındı. Bu karar göre muhtasar beyannameler, damga vergisi beyannameleri ve katma değer vergisi beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri uzatıldı. Bu süre 30 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir.

GİB'DEN DUYURU YAYIMLANDI

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından konu hakkında bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda İstanbul'da meydana gelen depremle ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığına iletilen talepler nedeniyle, Vergi Usul Kanunu'ndaki yetkiye dayanılarak, söz konusu ildeki mükellefler tarafından verilmesi gereken bazı beyanname verme ve ödeme sürelerinin uzatılması kararı alındığı belirtildi.

Buna göre, mükellefler tarafından, dün gün sonuna kadar verilmesi gereken muhtasar beyannameler, damga vergisi beyannameleri ve katma değer vergisi beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 30 Eylül Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

Yorumlar (0)