İstanbul Havalimanı'ndaki O Yolcu İçin Flaş Karar! Bir Daha Uçak Bileti Satın Alamayacak

İstanbul Havalimanı'ndan Bodrum'a gidecek olan tarifeli seferin gecikmesi sonrasında özel yer hizmetleri şirketi çalışanına hakaretler yağdıran o yolcu hakkında karar belli oldu...

GÜNDEM 26.04.2019, 16:23 26.04.2019, 21:19
İstanbul Havalimanı'ndaki O Yolcu İçin Flaş Karar! Bir Daha Uçak Bileti Satın Alamayacak

Konuyla alakalı olarak şirket tarafından yapılan açıklama içerisinde ise yolcuya diğer uçuşları için bilet satışının yapılmayacağı açıklandı.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı ise olaya el koydu ve soruşturma başlattı...

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

İstanbul Havalimanı'nda meydana gelen olay saat dün 17:10 sularında gerçekleşti.

Bodrum'a gideceği planlanan Atlasglobal Hava Yolları'na ait tarifeli uçak rötar yaptı ve yolcuların bilet işlemlerinden sorumlu görevli arasında tatsızlık yaşandı.

Çıkan tartışma esnasında kadın yolculardan F.E. Çelebi Yer Hizmetleri personeli T. S.'ye hakarette bulundu.

Yaşanan tartışma yolcunun hakaretlerinin devam etmesi sonrasında olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Çelebi Yer Hizmetleri personeli T. S. ise duruma sessiz kaldı ve yolcudan şikayetçi olmadı.

Yolcu ise saat 17:30'da Bodrum'a gitti. Yaşanan tartışma anının çevrede bulunan vatandaşlar tarafından görüntülenmesi sonrasında büyük tepkilere yol açtı ve Çelebi Yer Hizmetleri personeli T. S.'ye vatandaşlardan yoğun destek geldi.

ATLASGLOBAL HAVA YOLLARI HAREKETE GEÇTİ

Çelebi Yer Hizmetleri personeli T. S.'nin çalışmakta olduğu, Çelebi Hava Servisi AŞ ile Atlasglobal Hava Yolları yaşanan olay hakkında harekete geçti ve konuyla alakalı olarak Çelebi Hava Servisi AŞ tarafından yapılan açıklamada ise;

"25.04.2019 tarihinde KK-42 İstanbul (IST)- Bodrum(BJV) sefer sayılı uçağın kalkışından önce, Çelebi Hava Servisi AŞ'de görevli bir çalışanımız, bir yolcu tarafından ağır hakaretlere uğramıştır.

Saygı çerçevesi dışına çıkan bu olayı şiddetle kınıyoruz.  Şirketimiz tarafından söz konusu yolcuya karşı ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır." denildi.

T.S. PAZARTESİ GÜNÜ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Çelebi Yer Hizmetleri personeli T. S.'nin ise F.E. hakkında savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacağı ifade edildi.

Ayrıca Atlasglobal Havayolları ise flaş bir karara imza attı ve Bodrum'dan dönüş bileti satın alan F.E'nin uçuş biletinin iptal edildiği ve kendisine ücretinin iade edildiği doğrulandı.

Söz konusu F.E'nin Atlasglobal'in diğer uçuşları için bilet satın alamayacağı açıklandı ve bu olay hakkında savcılık soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)