İstanbul İçin Bir Uyarı Daha Geldi ! Su Baskınları Yaşanıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için peş peşe uyarılar yapıldı. İstanbul'un Anadolu yakasını karabulutlar sardı. Bunun ardından yağmur başladı. Ayrıca Kartal'da bazı yerlerde su baskınları yaşandığı belirtiliyor.

GÜNDEM 21.08.2019, 12:24
İstanbul İçin Bir Uyarı Daha Geldi ! Su Baskınları Yaşanıyor

İstanbul için uyarılar peş peşe geliyor. Anadolu yakasında beklenen şiddetli yağmur etkili olmaya başladı. Ayrıca Kartal'da yağmurdan dolayı bir evin bahçesini su bastı. Suyun bastığı evin sakinleri kovalarla bahçedeki suyu tahliye etmeye çalıştı. Ayrıca ilçede su baskınlarının devam ettiği belirtiliyor.

METEOROLOJİ'DEN PEŞ PEŞE UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamada yağışların sabah saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Düzce ve Sakarya çevrelerinde, öğleden itibaren Batı Karadeniz geneli ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Çorum ve Amasya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiği ifade edildi.

Söz konusu açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerine kadar Anadolu Yakası ve kuzey kesimleri başta olmak üzere İstanbul'da aralıklı ve yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

Yorumlar (0)