İstanbul İl ve İlçe Belediyelerine 'ByLock' Operasyonu: 112 Gözaltı Kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonlar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İlçe Belediyelerinde görev yapan, 112 ByLock kullanıcısı hakkında gözaltı kararı alındı.

İstanbul İl ve İlçe Belediyelerine 'ByLock' Operasyonu: 112 Gözaltı Kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonlar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İlçe Belediyelerinde görev yapan, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kriptolu haberleşme ağı olan ByLock kullandıkları tespit edilen, 112 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Operasyonlar Başlatıldı

ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 112 kişi hakkında gözaltı kararının alınmasının ardından emniyet mensuplarının operasyonları hız kesmeden başlatıldı.

8 İlde Eş Zamanlı Operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul merkezli yürütülen operasyonlar ile Bursa, Düzce, Kocaeli, Sakarya, Niğde, Şanlıurfa ve Rize olmak üzere 8 ilde Organize şube ekipleri tarafından eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

ByLock Kullandıkları Tespit Edildi

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Arif Naci Sucuoğlu'nun gerçekleştirdiği operasyonla ile adreslere düzenlenen operasyonlar sonucunda digital verilere el konuldu. Gözaltı kararı alınan şüphelilerin örgütün kriptolu haberşleşme ağı olan ByLock'u telefonlarına indirip bir süre kullandıkları sonucuna varıldı. 

Emniyet mensuplarının ByLock kullanıcılarına yönelik operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 13:59
YORUM EKLE