İstanbul Kadıköy'de PKK Saldırı: İş Adamı 3 Kez Sırtından Bıçaklandı

HDP'li 3 Belediye Başkanı'nın görevden alınmasını bahane ederek İstanbul Kadıköy'de bir grup PKK yandaşı eylem düzenlemek istedi. Grup çöp konteynerlerini devirdi. Bu grua engel olmak isteyen bir işadamı Durmuş Karaçam ise gruptan bir kişi tarafından 3 kez sırtından bıçaklandı.

GÜNDEM 22.08.2019, 08:28
İstanbul Kadıköy'de PKK Saldırı: İş Adamı 3 Kez Sırtından Bıçaklandı

Geçtiğimiz gün PKK terör örgütü ile irtibatları gerekçe gösterilerek HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları görevden alınması ve ardından kayyum atanmıştı. Konu hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve açıklamada Diyarbakır, Mardin ve Van valileri belediye başkan vekili olarak atandığı belirtilmişti.

Bu durmu bahane eden bir grup PKK terör örgütü yandaşı dün akşam İstanbul Kadıköy'de yüzleri maskeli şekilde yasadışı bir şekilde gösteri yapmak istedi. Eylemciler Caferağa Mahallesi Kuzu Kestane Sokak üzerinde çöp konteynerlerini devirdi.

Bunun ardından orada ikamet eden White Hill AVM'nin sahibi işadamı Durmuş Karaçam gruba müdahale etmek istedi e yolun kapatılmasıı engellemek için çöp konteynerlerini kaldırdı.

İŞADAMI VE 3 GÜVENLİK GÖREVLİSİ YARALANDI

Gruptan bir kişi ise işadamı Karaçam'ı bıçakladı. Ayrıca 3 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Eylemciler Durmuş Karaçam'a saldırarak 3 kez bıçakladı. Karaçam Kıdıköy'de özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına aldındı ancak hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Sabah Gazetesinden Nazif Karaman'ın aktardıklarına göre yürütülen çalışmalar kapsamında şüphelinin H.K. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Şüpheli Bahçelievler'de bulunan HDP İlçe Binası içerisinde yakalanarak gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre bina içerisinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Yorumlar (0)