İstanbul Küçükçekmece'de Doğalgaz Patlaması

Küçükçekmece'de bir pastanede meydana gelen doğalgaz patlamasında 7 kişi yaralandı.

GÜNDEM 20.02.2017, 17:30
İstanbul Küçükçekmece'de Doğalgaz Patlaması

İstanbul Küçükçekmece'de bir pastanede meydana gelen doğalgaz patlamasındaki ilk belirlemelere göre 7 kişin yaralandığı belirtildi.

AA'nın haberine göre, Kanarya Mahallesi Yarasa Sokak'ta bir binanın giriş katında bulunan pastanede patlama meydana geldi. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.Olayda biri ağır 7 kişiyaralandı.

Yaralılar, hastaneye kaldırılırken patlamada binanın ön cephesinde hasar meydana geldi.

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, "Muhtemelen doğalgazdan gözüküyor. 7 yaralımız var. Yaralılarımızla ilgili büyük bir problem yok " dedi.

Patlamanın meydana gelmesinin ardından olay yerine gelen Müftüoğlu, basına açıklamada bulundu.

Müftüoğlu, patlamanın doğalgazdan kaynaklı olabileceğini, 7 kişinin hafif şekilde yaralandığını belirterek şunları söyledi:

"Yaralılarımızla ilgili büyük bir problem yok. Biraz sonra olay yeri inceleme işlerini tamamlayınca binayı emniyete alıp geçici olarak mühürleyeceğiz. Daha sonra vatandaşlarımızı zarar görmemeleri için ikamet edebilecekleri adreslere göndereceğiz. İçindeki eşyaları tahliye ettikten sonra yıkım işlemi yapacağız. Çevredeki binalarla ilgili arkadaşlarımız tedbir alıyorlar. Emniyet tedbirleri bittikten sonra itfaiye ile çalışma yapacağız. Zarar gören vatandaşlarımıza yardımcı olacağız. Patlama büyük ihtimalle doğalgaz gibi gözüküyor. Pastahanenin arkasındaki küçük bölmede basınç söz konusu olmuş. Orada daha çok hasar meydana gelmiş."

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve Belediye Başkanı Temel Karadeniz de olay yerine gelerek yetkililerden patlamayla ilgili bilgi aldı. 

İGDAŞ'tan yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Patlamanın ardından 187 Doğalgaz Acil Hattı’na gelen ihbar üzerine derhal olay yerine giden İGDAŞ ekipleri, itfaiye ve emniyet ile birlikte, incelemelere başlamıştır. Yapılan ilk incelemede, patlamanın söz konusu adresteki binanın giriş katında bulunan dairede meydana geldiği tespit edilmiştir. Patlamanın gerçekleştiği dairenin doğalgaz projesinde 1 doğalgaz sobası ve 1 ocak olmasına rağmen, yapılan incelemede tesisattaki doğalgaz sobasının İGDAŞ’ın bilgisi ve izni olmaksızın söküldüğü belirlenmiştir. Patlamaya, sökülen doğalgaz sobası hattından sızan gazın neden olduğu düşünülmektedir. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır."

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)