iSTANBUL SANCAKTEPE HELİKOPTER KAZASINDA ŞEHİT SAYISI 4'E YÜKSELDİ

İstanbul Sancaktepe'de eğitim uçuşu için havalanan askeri helikopter binaların arasına düşmesi sonucu şehit sayısı 4'e yükseldi.

GÜNDEM 26.11.2018, 13:39 26.11.2018, 13:47
iSTANBUL SANCAKTEPE HELİKOPTER KAZASINDA ŞEHİT SAYISI 4'E YÜKSELDİ

İstanbul Sancaktepe'de meydana gelen askeri helikopter kazasında şehit sayısı 4'e yükseldi. İstanbul Sancaktepe'de eğitim uçuşu için havalanan askeri helikopter kazasının henüz düşme sebebi bilinmiyor. İkiye ayrılan helikopterde 4 asker şehit olurken, 1 TSK mensubu da yaralandı. Kazanın ardından bölge güvenlik çemberine alınırken, olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, helikopterin düştüğüne ilişkin ihbarın saat 11.00'de geldiğini belirterek, "1. Ordu Komutanlığı'na bağlı Samandıra Kışlası'nda Hava Alayı'na ait eğitim uçuşu yapan bir askeri helikopterin bilinemeyen bir sebepten dolayı düştüğünü" söyledi.

İstanbul Valisi Yerlikaya, "4 şehidimiz, 1 yaralımız var. Yaralılara yönelik tedavi ve olayın sebebiyle ilgili inceleme başlamıştır. Olay yerindeki çalışma devam etmektedir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Mahallemize ve hepimize geçmiş olsun" dedi.

Yorumlar (0)