İstanbul Son dakika deprem haberleri! İstanbul’da 27 Eylül 2019’da okullar tatil mi olacak?

İstanbul’da son dakika olarak meydana gelen 5,9 şiddetinde ki deprem sonrası, İstanbul’un çeşitli yerlerinde maddi hasarlar meydana geldi. İstanbul’da son olarak yaşanan deprem sonrası 172 binada çatlaklar meydana geldi. Okullar depremden dolayı boşaltırken, herkes İstanbul’da yarın okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanlığından İstanbul için 27 Eylül 2019’da okulların tatil olup olmayacağı konusunda açıklama geldi. İşte ayrıntılar…

GÜNDEM 26.09.2019, 20:35 26.09.2019, 20:37
İstanbul Son dakika deprem haberleri! İstanbul’da 27 Eylül 2019’da okullar tatil mi olacak?

İstanbul’da bugün iki ayrı deprem meydana geldi. 3,6 şiddetinde ki deprem sonrası 5,9 şiddetinde şiddetin de bir deprem daha meydana geldi. İstanbul’da meydana gelen son dakika deprem sonrasında okullar boşaltıldı.

Yaşanan deprem sonrasında okul binalarında ki hasar tespit çalışmaları araştırılmaya başlandı. Bu sebeple binlerce öğrenci ce öğrenci velileri 27 Eylül 2019’da okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak etmeye başladı. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığından bir açıklama geldi.

İstanbul Valiliği’ndeki AFAD Acil Durum Yönetim Merkezindeki toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “İhbar hattımıza çatlaklarla ilgili 172 ihbar almış durumdayız. Tamamıyla ilgili hasar tespit olarak çevre Şehircilik Bakanlığımız çalışmalar yapıyor. Silivri’yle ilgili konuşmak istiyorum. Silivri Devlet Hastanesinde orada yapılan çalışmalar konusunda uzmanlarımızın raporladığı kullanılabilir, sağlık hizmetleri orada devam ediyor olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası okulların tatil edilmeyeceğini açıkladı.

Yorumlar (0)