İstanbul Teknik Üniversitesi'ne FETÖ Operasyonu: 37 Akademisyen İçin Gözaltı Kararı

FETÖ soruşturmaları kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi'ne (İTÜ) kritik operasyon başlatıldı. 37 akademisyen için gözaltı kararı çıkartıldı.

GÜNDEM 20.01.2017, 09:41 20.01.2017, 09:49
İstanbul Teknik Üniversitesi'ne FETÖ Operasyonu: 37 Akademisyen İçin Gözaltı Kararı

Fetullahçı terör örgütünün üniversitelerde içerisinde oluşan yapılanmasına ilişkin bu sabah yeni bir operasyon için düğmeye basıldı.

Örgütün İstanbul Teknik Üniversitesi ndeki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında 37 akademisyen hakkında gözaltı kararı açıklandığı belirlendi.

Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından planlanan İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından ise yürütülen soruşturmalar kapsamında harekete geçen polis ekipleri, sabah saatlerinde 37 şüphelinin adreslerinde gözaltı ve arama yaptı. Şüpheliler hakkında örgütle ilintili olduklarına dair çeşitli veriler bulunduğuna dair bilgiler açıklandı.

Fetullahçı örgütün İstanbul'daki üniversitelerde yapılanmasına ilişkin soruşturma dosyaları inceleyen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şenay Baygın daha önce de İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde operasyonları gerçekleştirdi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)