İstanbul Ümraniye'de Kuran kursunda 6 çocuğa tecavüz iddiası! Cinsel istismar'da bulunan 3 zanlı tutuklandı!

İstanbul Ümraniye'de Fıkıh-Der’e ait yatılı Kur-an Kursunda ki 6 öğrenci cinsel istismara maruz kaldıklarını belirterek şikayetçi oldu. Savcılığa giderek şikayetçi olan 6 çocuk, kendilerinin haricinde 20 çocuğun daha bu Fıkıh-Der denilen sözde Kur-an Kursunda tecavüze uğradığını söylediler. Savcılık 3 tecavüz zanlısını tutukladı.

GÜNDEM 01.09.2019, 10:17 01.09.2019, 16:26
İstanbul Ümraniye'de Kuran kursunda 6 çocuğa tecavüz iddiası! Cinsel istismar'da bulunan 3 zanlı tutuklandı!

Türkiye bugün, İstanbul Ümraniye'deki Fıkıh-Der'e ait yatılı kursta ki tecavüz iddilaları ile sarsıldı. Tam 6 öğrenci şikâyetçi oldu. Bu sadece belki de tecavüze uğrayıpta söyleyebilen 6 öğrenciydi. Ki bununla ilgili olarak şikayette bulunan çocuklar tam 20 çocuğun daha tecavüze uğradığını söylediler. 

Mağdur çocukların savcılığa gidip şikâyette bulunmasının ardından başlatılan soruşturmada 3 sanık tutuklandı.

Ümraniye'de Fıkıh-Der isimli ruhsatsız bir derneğin bünyesinde faaliyet gösteren yatılı Kuran kursunda, kurs sorumlusu Ömer I. ve eğitmenler Hacı Serkan B. ile Tarık B.'nin kursta yatılı olarak kalan çok sayıda öğrenciye cinsel istismarda bulundukları ortaya çıktı.

Mağdur çocukların polise giderek şikâyette bulunmasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. 3 sanık tutuklanırken, sanık Tarık Bektaş'ın Sancaktepe'de bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'nda ücretli öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı.

6 öğrenci şikâyetçi olurken 20'yi aşkın mağdur çocuğun bulunduğu belirtildi. Kuran kursunda yaşanan skandal, kurstan ayrılan 17 yaşındaki H.R.Ö. isimli çocuğun ocak ayında yaşadıklarını polise giderek anlatmasıyla ortaya çıktı. H.R.Ö. ifadesinde Ömer I., Hacı Serkan B. ve Tarık B.'nin kursta kalan öğrencilere cinsel istismarda bulunduklarını ayrıca şiddet uyguladıklarını belirtti.

H.R.Ö'nün verdiği ifadenin ardında başlatılan soruşturma kapsamında 6 öğrenci de polise giderek şikâyette bulundu. İddialar üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştirdi.

DEHŞETİ ANLATTI

H.R.Ö. isimli çocuk Savcılılık ifadesinde yaşadığı dehşeti şu sözlerle anlattı: “2014 ve 2016 yılında kursta yatılı olarak kalmaktaydım. Ömer I. cinsel bölgesine yakın alanlara bana masaj yaptırdı. Cinsel organını tutturdu.

En sonunda ise Ömer I. bana cinsel ilişki teklifinde bulundu. Teklifi kabul etmedim. Ancak bana ödev verdi. Mescit kapısını kilitleyip beni yalnız başıma aç bıraktı. Bu nedenle teklifini kabul ettim.

Defalarca kez bana tecavüz etti. Diğer hocalarla da cinsel ilişkiye zorladı” dedi. Mağdur Y.İ.A. ise ifadesinde Ömer I'nın kendisini odasına çağırdığını ve cinsel bölgesine dokundurduğunu bu temasların başka boyutlara geçtiğini aktardı. Mağdur çocuk beyanında Ömer I. ile beraber Hacı Serkan B'nin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, “Şüphelilerden Ömer I'nın Ümraniye'de Fıkıh-Der isimli derneğin bünyesinde başlangıçtan itibaren izinsiz ve ruhsatsız faaliyet gösteren erkek çocuklara yönelik yatılı Kuran kursunun yöneticisi ve sorumlusu olduğu, diğer şüpheliler Hacı Serkan B. ve Tarık B'nin söz konusu kayıtsız kursta öğretici olarak çalıştıkları, her üç şüphelinin de kursta yatılı olarak kalan çocuklar üzerinde yönetici, eğitmen sıfatı ile bakım ve gözetim yükümlülüklerinin bulunduğu zira kursun bu kişilerin planlama talimatları doğrultusunda sürdürüldüğü belirlenmiştir” ifadeleri kullanıldı.

3'Ü DE TUTUKLANDI

İddianamede 6 çocuğa yönelik “Cinsel saldırı” suçunu işlediği belirtilen kurs sorumlusu Ömer I.’nın  145 yıla kadar hapsi istendi. Kursta eğitici olan şüpheli Hacı Serkan B.’nin mağdur öğrenci H.R.Ö. ve Y.E.T.'ye yönelik olarak “zincirleme cinsel saldırı” suçunu işlediği yönünde birden fazla mağdur beyanı bulunduğunun aktarıldığı iddianamede şüpheli için 50 yıla kadar hapis cezası istendi. H.R.Ö.'ye yönelik olarak “zincirleme nitelikte cinsel saldırı” suçunu işlediği iddia edilen Tarık B.’nin ise 25 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Çıkarıldıkları ilk duruşmada iddiaları reddeden 3 şüpheli tutuklandı.

Yorumlar (24)
Müslüm Doğan 3 ay önce
Şerefsizler. Üçünede idam verilsin. Ne 25 i 50 si. Asın köpekleri. Yeter bu sapıklrdan çoluk çocuğumuzun çektikleri.
Ramazan 3 ay önce
Bu dinci, bezirganları yüzünden, biz gerçek dindarlar başımız önde geziyoruz. Din ile ilgili hangi isim altında olursa olsun, Kur'an kursları dahil tamamı derhal kapatılmalı. Din eğitimi okulda ve Camide verilmeli. Gerçek Din adamı yetiştireceksen liseden sonra Din İşleri Meslek Yüksek okulundan yetiştirirssin.
Meral 3 ay önce
Böyle insanlari ne yapmalı biliyormusunuz eskiden olan şeriat kanunu uygulamalilar kesmeliler kesmeli herkese bu un gibilere ders olmali
asdad123 3 ay önce
Ücretli öğretmenlik yapan elemanlar kuran kursunda calısıyor. Bu sistem nedir böyle abi. İmamlar desen sacma sapan kurumların müdürü oluyor nerden geliyor bu yüreklilik? kim tarafından rezaletsiniz.
KAOS,YAKLAŞIYOR 3 ay önce
Adamlar AKP li tutuklanamaz ki
azize yaktı 3 ay önce
Allah belalarını versin bu lut kavminin firavun nemrut ad kavmi hepsi bu çağımızda mevcut kim kimler bu sapkınlıklara dur diyecek evlatlarımız Allaha emanet artık şeriat uygulanmayan heryerde bu sapkınlıklar süerecek dahada büyüyecek bugün bana yarın sizlere uyanın ey müslümanlar zerre iman kalmışsa kalbinizde
Dursun ÇENGEL 3 ay önce
ŞEREFSİZLERİ Alçalması Münafıkları İdam Yasasını onaylamayıp Bunları ASMAZLARSA İdam Yasasınıda Meclise getirmezlerse o meclisede YAZIKLAR OLSUN ve RABBİM Onların ÇOCUKlarınada YAŞATSIN diyorum
Ramazan 3 ay önce
İyi güzel de neden bu şerefsizlerin yüzlerini saklıyorsunuz? Ceza almayacakarından dolayı tanınmayıp yine aynı şeyleri yapmaları için için mi? Ergenekon, balyoz gibi çakma kumpas davalarında devletin Şerefli askerlerini özellikle de üniformalı boy boy fotoğraflarını açık olarak yayınlıyordunuz ya. Lütfen doğru dürüst haber yapalım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın