İstanbul'un Her Yerine O Afiş Astırıldı! Çok Konuşulacak...

İstanbul yerel seçiminde itiraz sürecinde sona gelinirken bugün hiç beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Daha önce İstanbul cadde ve sokaklarında Binali Yıldırım'ın 'Gönül belediyeciliği kazandı' ve Ekrem İmamoğlu'nun 'İstanbulluya teşekkürler' afişleri asılıyken bugün İBB tarafından şehrin çeşitli yerlerine "Görevden değil gönülden" şeklinde afiş astırması dikkat çekti.

GÜNDEM 15.04.2019, 11:58
İstanbul'un Her Yerine O Afiş Astırıldı! Çok Konuşulacak...

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı seçimleri Ekrem İmamoğlu kazandı. Seçim sonrası AK Parti'nin "Teşekkürler İstanbul" afişi asması tartışma yaratmıştı. İmamoğlu da bunun üzerine "İstanbul İttifakı kazandı" diye afiş astı. Bugün İBB şehrin çeşitli yerlerine "Görevden değil gönülden" diye afiş astırması dikkat çekti.

Ak Parti İlk Afişi Asan Taraftı

YSK'nın kesin olmayan sonuçlarına göre 31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı Millet İttifakı'nın İstanbul Adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı. AK Parti 1 Nisan günü İstanbul'un dört bir yanına "Teşekkürler İstanbul gönül belediyeciliği kazandı" yazılı pankartlar astı.

İmamoğlu'nun Afiş Yanıtı Gecikmedi

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın seçim sonrası "Teşekkürler İstanbul" pankartı astırmasına Twitter'dan yanıt vererek "Oy veren milyonlarca İstanbulluya teşekkürler." demişti.

Devam eden afiş tartışmalarının ardından İmamoğlu, şehrin bazı yerlerine "İstanbul ittifakı kazandı" diye pankart astırdı.

'Sevdamsın İstanbul' Afişleri

İBB, bu sabah şehrin çeşitli yerlerine "Sevdamsın İstanbul, görevden değil gönülden..." imzalı "Ne yapıyorsak gönülden, ne yapıyorsak sevdamız" diye pankart astırdı.

İşter Haberler.com'un ulaştığı o afiş fotoğrafları:

Yorumlar (0)