İstanbul'un Yeni Belediye Başkanı Kim Olacak? İki İsim Öne Çıkıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa etmesiyle birlikte, belediye başkanlığı görevine kimin getirileceği merak konusu oldu.

İstanbul'un Yeni Belediye Başkanı Kim Olacak? İki İsim Öne Çıkıyor

Kadir Topbaş'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından bu göreve kimin getirileceği merak konusu oldu.

Sözcü'nün haberine göre, bu  görev için iki ismin adı öne çıkıyor.

2 İSİM ÖNE ÇIKIYOR

Kadir Topbaş'tan boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için iki ismin öne çıktığı konuşuluyor. Bu adaylardan ilki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Birinci Başkan Vekili olan Ahmet Selamet. Ahmet Selamet'in ardından adın geçen diğer önemli bir isim ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin İkinci Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ. Bu iki isminden birinin Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine vekalet edeceği konuşuluyor. 

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ KULİSLERE GÖRE BİR ADIM ÖNDE

Kulislere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına vekalet görevine en yakın isim Göksel Gümüşdağ.  Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nde halen başkanlık görevini yürüten Göksel Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi Hasan Gülbaran’ın da damadı.

Kamupersoneli.net - ANKARA 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 00:35
YORUM EKLE