İstanbul Valiliğinden Sağanak Yağış Uyarısı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliğinden sağanak yağış hakkında açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada vatandaşlar sağanak yağışla oluşabilecek sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

GÜNDEM 08.10.2019, 08:39
İstanbul Valiliğinden Sağanak Yağış Uyarısı Yapıldı

İstanbul Valiliği, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin verilerini paylaşarak bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada İstanbullular kuvvetli sağanak yağış hakkında uyarıldı.

İSTANBUL VALİLİĞİ UYARDI

Konu ile ilgili olarka Valilik tarafından yapılan açıklamada Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün akşam saatlerinden sonra (7 Ekim Pazartesi 23.00-8 Ekim Salı 18.00) Marmara’nın kuzeydoğusunda sağanak yağışlar görülecek.

Yapılan açıklamanın devamında gece saatlerinde etkisini artıracak yağışların İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olacağı belirtildi. 

Ayrıca söz konusu açıklamada "Sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)