İstanbul Valiliğinden Sahte Hesap Uyarısı

İstanbul Valiliğinden gelen son açıklamaya göre Vali Vasip Şahin'in adına açılan sahte hesaplara dikkat edilmesi konusunda vatandaşlara uyarı geldi.

GÜNDEM 02.01.2017, 17:27 02.01.2017, 17:38
İstanbul Valiliğinden Sahte Hesap Uyarısı
İstanbul Valiliği, son zamanlarda valilik ve İstanbul Valisi Vasip Şahin adına açılan sahte sosyal medya hesaplarına karşı vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada, son zamanlarda İstanbul Valiliği ve İstanbul Valisi Vasip Şahin adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden kişi ve kurumsal görseller kullanıldığı belirtildi.

Bu hesaplardan yapılan birtakım yanıltıcı paylaşımlarla vatandaşların yanlış bilgilendirildiğinin görüldüğü aktarılan açıklamada, "Kurumsal hesaplar üzerinden hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan evrak, telefon numarası gibi bilgiler talep edilmemekte, birtakım vaatler içeren mesaj gönderimi ve paylaşımlar yapılmamaktadır." ifadesi kullanıldı.

Valilikle ilgi haber, duyuru ve açıklamaların, resmi internet sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapıldığı hatırlatılan açıklamada, bu sebeple "http://www.istanbul.gov.tr" internet adresi ile "@vasipsahin", "@TC_istanbul" twitter hesapları, "facebook.com/istanbulvaliligi", "facebook.com/vasipsahin34" ve "instagram.com/tc_istanbul" sosyal medya hesapları dışında yapılan paylaşımlara, vatandaşların itibar etmemesi uyarısında bulunuldu.

 Kamupersoneli.net | AA


Yorumlar (0)