İstanbul Valiliğinden Tuzla'daki Yangın Hakkında Açıklama: 9 Kişi Yaralandı

Tuzla'da bir polyester fabrikasında yangın çıktı. Yangınla birlikte peş peşe patlamalar yaşanırken, bölgede bulunan araçlar alevler arasında kaldı. Bunun ardından çıkan yangına 48 itfaiye ekibinin müdahale edildiği belirtildi. Yangın hakkında İstanbul Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 9 kişinin yaralandığı belirtildi.

GÜNDEM 18.09.2019, 16:22
İstanbul Valiliğinden Tuzla'daki Yangın Hakkında Açıklama: 9 Kişi Yaralandı

İstanbul Valiliği tarafından Tuzla'daki fabrika yangını hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada uzla'daki yangında 7 kişinin dumandan etkilendiğini 2 itfaiyecinin ise patlamada yaralandığı belirtildi.

İtfaiye, AFAD ve UMKE yetkililerinden alınan bilgilere göre; Tuzla Aydınlı Mahallesi Aydınlı Yolu Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren asfalt ve kimyasal madde üretimi yapan bir fabrikada bugün saat 11.40 sıralarında yangın meydana geldiği ifade edildi.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sözkonusu yangına; itfaiye, 112 ACİL, AFAD KBRN ve UMKE KBRN ekipleri ile Orman Yangın Söndürme ekiplerince müdahale edilmektedir. Yangın nedeniyle oluşan yoğun dumandan 2'si itfaiye personeli olmak üzere 7 kişi etkilenerek hastaneye sevk edilmiş, yapılan ayakta müdahale sonrası taburcu edilmişlerdir.

Ayrıca fabrika içerisindeki bir kazanın infilak ederek itfaiye aracına isabet etmesi neticesinde yaralanan 2 itfaiyecimiz de 112 ekiplerimizce hastaneye sevk edilmiştir. Yangının başlangıcından beri halk sağlığını olumsuz yönde etkileyen herhangi bir duruma rastlanmamıştır.

Yorumlar (0)