İstanbul Valisi Vasip Şahin'nden Belediye Başkanlığı Seçim Açıklaması!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, yapmış olduğu bir basın açıklaması ile Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.09.2017, 21:15
İstanbul Valisi Vasip Şahin'nden Belediye Başkanlığı Seçim Açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş'ın ardından Belediye Başkanlığı görevine seçilecek ismin belirleneceği seçime yönelik, İstanbul Valisi Vasip Şahin bir basın açıklamasında bulundu. 

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN'DEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM AÇIKLAMASI

İstanbul Valisi Vasip Şahin, yapmış olduğu basın açıklamasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamının Dr. Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşaldığını vurgulayarak bu makam için yapılacak seçimlerin yer ve zamanına ilişkin bir bilgilendirme açıklaması yaptı. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin'in açıklaması,

"5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 45. maddesi hükümleri doğrultusunda, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, yeni Belediye Başkanını seçmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda 28 Eylül Perşembe günü saat 15.00'da toplanması Valiliğimce uygun görülmüştür.

Anılan yer, tarih ve saatte, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 45. maddesinde belirtilen usullere uygun yapılacak toplantıya Belediye Meclis üyelerinin katılımları hususu, 7201 sayılı Tebligat Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun ilgili hükümleri gereğince ilanen duyurulur."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)