İstanbul Valisi Yerlikaya'dan dikkat çeken corona virüs yasakları açıklaması

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan dikkat çeken corona virüs yasakları açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, corona virüsü salgınına ilişkin alınan yeni kısıtlama kararı hakkında açıklamalarda bulundu. Yerlikaya açıklamalarında sokağa çıkma zorunda olunduğunda maske ve mesafe kurallarına uyularak dışarı çıkılması gerektiğini ifade etti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bakırköy'deki Yeşilköy Çarşamba Pazarı'nda inceleme yaptı ve bu incelemenin ardından Vali Yerlikaya önemli açıklamalarda bulunarak vatandaşlara uyarı yaptı.

Maskenin kurallara uygun şekilde takılması gerektiğini ifade eden Vali Yerlikaya mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini daha ileri gidecek olan kısıtlama tedbirleri istenmiyorsa rakamaları en minimum hale getirmeyi başarmanın gerektiğini vurguladı.

MASKE VE MESAFEYE UYALIM

Vali Yerlikaya açıklamalarının devamında sokağa çıkma, çıkmak zorunluluğu olan durumlarda maske mesafe kurallarına uyulması gerektiğini misafir çağrılmaması ve misafirliğe gidilmemesi gerektiğini ifade etti. 

21 MİLYON CEZANIN ÇOĞU SİGARADAN

İstanbul Valisi Yerlikaya açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Maskeyi kurallara uygun takalım, mesafeye dikkat edelim, yeni kurallara uyalım ki daha ileri gidecek kısıtlama tedbirleri istemiyorsak. Rakamları en minimum hale getirmeyi başardık, yine yaparız. Can alma diyoruz, sokağa çıkma, çıkmak zorundaysan maskeyle mesafeyle kurallara uy. Misafir çağırma, misafirliğe gitme diyoruz. Kurallara uymayanları ikaz edersek buradan çıkarız. 21 Ağustos bu yana 3 milyon 319 bin 917 denetim yapmışız dün. 21 milyon ceza yazmışız, bunun çoğu sigara yasağından dolayı."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.