İstanbul Yeni Havalimanı'nın Açılış Tarihi Değişti Mi? Ulaştırma Bakanlığı Duyurdu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama geldi. İstanbul'da inşaatı devam eden ve 29 Ekim 2018 tarihinde açılıp, açılmayacağıyla alakalı olarak detaylar paylaşıldı. Peki İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak mı? İşte merak edilenler.

GÜNDEM 18.09.2018, 15:10
İstanbul Yeni Havalimanı'nın Açılış Tarihi Değişti Mi? Ulaştırma Bakanlığı Duyurdu!

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre; İstanbul Yeni Havalimanı'nın 29 Ekim 2018'de açılıp, açılmayacağıyla alakalı olarak detaylar paylaşıldı.

Ulaştırma Bakanlığı’nın açıklaması şöyle:

"3. Havalimanı’nda yaşanan olaylar ve gelinen nokta ile ilgili kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük projesi olan ve dünyanın gıpta ile izlediği 3.Havalimanı inşaatında yaşanan işçi olayları Bakanlığımız tarafından da titizlikle ve yakından takip edilmektedir.

Temeli atılırken “Bu havalimanını yapamayacaklar”, daha sonra da Gezi eylemlerinde “Havalimanı inşaatını durdurun, yapmaktan vazgeçin” denildi.

Bugün ise açılışına sayılı günler kala aynı çevreler ‘’havalimanını 29 Ekim’de açamayacaklar’’ iddiası ile milletimizin moralini, çalışanların motivasyonunu bozma gayreti içinde oldukları gözlemlenmektedir.

İsmi ne olacak ile başlatılan tartışmalar daha sonra servis olayını gerekçe göstererek bazı marjinal grupların yer aldığı, HDP ve CHP’li bazı milletvekillerinin de destek verdiği bir provokasyona dönüştürülerek farklı bir noktaya çekilmek istenmiştir.

Yaşanan bu durum, sadece Türkiye’nin gözbebeği olan projemiz için değil, tüm Türkiye için üzüntü vermiştir. Bu proje Türkiye’nin gurur projesidir ve durdurmaya, engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Milletimize söz verdiğimiz gibi 29 Ekim 2018 Günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile hizmete açılacaktır." denildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)