İstanbul’da olası bir deprem sonrası acil durum toplanma merkezleri nereler? Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı Sorgulama ekranı

İstanbul’da bugün yaşanan deprem sonrası vatandaş acil durum toplanma yerlerini sorguluyor. Bir taraftan İstanbul için olası büyük deprem tahminleri yapılırken, diğer taraftan toplanma merkezlerinin nerede olduğu, olası bir deprem felaketinde insanların acil durum olarak nerede toplanması gerektiği araştırılıyor. Haber içeriğinde verdiğimiz linke tıklayarak afet ve acil durum toplanma alanı sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

GÜNDEM 26.09.2019, 23:10 27.09.2019, 00:53
İstanbul’da olası bir deprem sonrası acil durum toplanma merkezleri nereler? Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı Sorgulama ekranı

Son günlerde yurdumuzun çeşitli yerlerinde sıklıkla depremler meydana geliyor. Özellikle son günlerde Ege ve Marmara Bölgelerinde yaşanan depremlerin sıklıkla meydana gelmesinden sonra, özellikle İzmir ve İstanbul illerinde yaşayan vatandaşlar, afet ve acil durum toplanma alanlarını öğrenmek istiyor.

İstanbul’un birçok ilçesinde bulunan bazı mahallelerde maalesef acil toplanma yerleri bulunmuyor. Olası bir deprem sonrasında insanları acil olarak kaçabilecekleri alanlar maalesef yok denecek kadar az. Özellikle İstanbul ilçelerinden Esenyurt, Esenler, Bahçelievler, Şişli ve daha birçok ilçede, acil toplanma yerleri az olduğu kadar, birçok vatandaşın kendi imkanlarıyla ulaşabilmesi bihayli zor. Peki olası bir büyük deprem faciası sonrasında, bulunduğunuz yere en yakın toplanma merkezleri nereler? İstanbul toplanma merkezleri ilçelere göre, mahallelere göre nasıl öğrenilir?

Acil toplanma merkezlerini e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. E-devlet şifrenizi girerek, kayıtlı olduğunuz ikamet adresine göre veya belirleyeceğiniz adrese göre, en yakın acil toplanma yerlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Acil Toplanma Alanı Sorgulama ekranına ulaşmak için Lütfen burayı Tıklayınız

Karşınıza açılan ekrandan bulunduğunuz il/ilçe/mahalle-köy ve cadde sokak isimlerini belirterek size en yakın Acil Toplanma Alanını öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)