İstanbul’da Valilik uyarı yaptı! Kuvvetli sağanak yağış geliyor!

İstanbul’da son günlerde meydana gelen sağanak yağışlardan dolayı İstanbul Valiliği, İstanbullulara önlem almaları konusunda yeni bir uyarıda bulundu. Sel felaketinin önüne geçilmesi için vatandaşlar sağanak yağış öncesinde bilgilendirildi.

GÜNDEM 07.10.2019, 20:25 07.10.2019, 20:48
İstanbul’da Valilik uyarı yaptı! Kuvvetli sağanak yağış geliyor!

Ülke genelinde olduğu gibi İstanbul’da zaman zaman meydana gelen doğal afetlerden dolayı en çok zararı vatandaş görüyor. Vatandaşın olası bir sel felaketi karşısında zarar görmemesi için İstanbul Valiliği kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Valilik yayınladığı uyarıda vatandaşları; sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar konusunda dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.

İstanbul Valiliği, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin verilerini paylaşarak, İstanbullulara kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı.

VALİLİL SAAT VEREREK UYARDI!

Valilikten yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün akşam saatlerinden sonra (7 Ekim Salı 23.00-8 Ekim Çarşamba 18.00) Marmara'nın kuzeydoğusunda sağanak yağışlar görülecek.

Gece saatlerinde etkisini artıracak yağışların İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Sakarya'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli (30-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Sel, su baskını ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Yorumlar (0)