İşten Çıkarılan İşçiler Hakkında İBB'den Açıklama Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun tarafından işten çıkarılan işçiler hakkında bir açıklama yapıldı. Ongun açıklamalarında İBB'de işten çıkarılan 1244 işçinin iki seçim arası ya da seçimden hemen önce kuruma alınan kişiler olduğunu belirtti.

GÜNDEM 30.08.2019, 13:53
İşten Çıkarılan İşçiler Hakkında İBB'den Açıklama Yapıldı

İBB Sözcüsü Murat Ongun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında işten çıkarılan işçiler hakkında açıklamalarda bulundu. Murat Ongun söz konusu açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

İBB'DEN İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER HAKKINDA AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Murat Ongun açıklamalarında işten çıkarılan bu kişilerin iki seçim arası ya da seçimden hemen önce kuruma alındığını belirtti. İBB Sözcüsü Murat Ongun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelimiz yerine alınan 1. derece yakınları, devam eden projelerde görevi olan çalışanlarımız işlerine devam etmektedir"

Açıklamalarında İBB'deki iş akdi fesihleri ile ilgili bir kısım medyada kamuoyunu yanıltıcı bilgiler yer aldığını belirten Ongun şu ifadeleri kullandı:

"Kurumumuzdan 1244 kişinin ilişiği kesilmiş olup, bu kişiler 2 seçim arası ya da seçimden hemen önce yapılan alımlardır.

2500 civarı yapılan toplam alımdan, Şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelimiz yerine alınan 1. derece yakınları, devam eden projelerde görevi olan çalışanlarımız işlerine devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Yorumlar (1)
DOWNFALL 4 ay önce
Devam edin bakalim