İstifası İstenen MHP'li Belediye Başkanı Partisinden İstifa Etti Görevinden Etmedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla, MHP Kars Belediye Başkanı Murteza Karaçanta ile 6 belediye meclis üyesinin istifası istenmişti. Kars Belediye Başkanı Karaçanta konuya dair bir açıklama yayımlayarak partisinden istifa ettiğini ve görevine bağımsız olarak devam edeceğini duyurdu.

İstifası İstenen MHP'li Belediye Başkanı Partisinden İstifa Etti Görevinden Etmedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli vermiş olduğu bir talimat ile Kars belediye başkanının MHP'den istifa etmesini istemişti. 

İstifası istenen Kars Belediye Başkanı Murteza Karaçanta'da konuya ilişkin bir basın açıklaması yayımladı. Söz konusu basın açıklamasında Kars Belediye Başkanı Murteza Karaçanta, mensubu olduğu Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa ettiğini ve görevine bağımsız olarak devam edeceğini duyurdu. 

KARS BELEDİYE BAŞKANI GÖREVİNE BAĞIMSIZ OLARAK DEVAM EDECEK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yapmış olduğu bir açıklama ile MHP'nin saygınlığına halel getirici tutum ve davranışları nedeniyle Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile yine Kars Belediyesinin 6 Meclis Üyesinin partiden istifalarının istendiğini ifade etmişti. 

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta yapılan bu açıklamanın ardından bir açıklama yaptı. Yapmış olduğu açıklamasında istifasının istenmesinin nedenini bilmediğini ifade eden Karaçanta Ankara'ya gideceğini söyledi. 

'PARTİMDEN İSTİFA EDİYORUM GÖREVİMİN BAŞINDAYIM'

Konuya dair yapmış olduğu açıklamasında partisinden istifa ettiğini duyuran Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta gerçekleştirilecek seçimlere kadar görevinin başında olduğunu vurguladı. Bağımsız olarak yola devam edeceğini açıklayan Karaçanta şu ifadeleri kullandı.

“Bugün, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla mensubu olduğum, bundan sonra da asla ülkücü olmamdan, milliyetçi olmamdan onur duyduğum daha doğrusu sevdam diyeceğim partimden istifa ettim. Bundan sonraki süreçte de tabi ki Türk milliyetçiliği ruhum devam edecek. Ama belediye başkanlığı görevime bir süre bağımsız olarak devam edeceğim.

Çünkü Kars halkı bilmeli ki ben göreve geldiğimde de demiştim bizim Sayın Genel Başkanımızın da bize vermiş olduğu talimattı, kesinlikle 30 Mart akşamı bizim belediye başkanımız her ne kadar bizim partimizden seçilmiş olsa dahi seçildiği ilin belediye başkanı olarak görev yapacak. Bende inanıyorum ki 30 Mart 2014 akşamından sonra bugüne kadar ve bundan sonra da görev yapacağım süreç içerisinde hiçbir parti kimliği gözetmeksizin tüm Kars halkını bağrıma basmayı becerdim.''

Kamupersoneli.et - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 01:39
YORUM EKLE