İYİ Parti'den Af Yasası Açıklaması! 'Aceleyle Hazırlanmış Tasarıya Karşıyız'

MHP'nin gündeme getirdiği Genel Af Yasası'na dair İYİ Parti'den yeni bir açıklama geldi.  İYİ Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu tarafından ele alınan af yasası konusuna dair İYİ Parti değerlendirmesini haberimizde paylaşıyoruz.

GÜNDEM 04.10.2018, 05:00
İYİ Parti'den Af Yasası Açıklaması! 'Aceleyle Hazırlanmış Tasarıya Karşıyız'

İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısı Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında parti genel merkezinde düzenlendi. Gerçekleştirilen toplantı sonrası ise İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısı kapsamında görüşülen konulara dair bazı açıklamalarda bulunuldu. 

Bu çerçevede basın mensuplarının karışına çıkan İYİ Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu hem toplantıyı hem gündeme dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

İYİ PARTİ'DEN GENEL AF YASASI AÇIKLAMASI

İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısı sonrası İYİ Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu tarafından ele alınan konulardan bir tanesi ise Milliyetçi Hareket Partisi'nin genel af yasası oldu. 

Bu konuda geçtiğimiz günlerde de açıklamalarda bulunan İYİ Parti kurmaylarının daha önceden yapmış oldukları açıklamalara benzer bir açıklama geldi. İYİ Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu af yasasına dair açıklamalarında bu konuda toplumda beklenti olduğunu ancak İYİ Parti olarak aceleyle hazırlanmış bu yasaya karşı olduklarını vurguladı. 

"İYİ Parti olarak alelade ve yangından mal kaçırırcasına hazırlanmış bu af teklifine karşıyız. Mahkumlar ile yakınlarında ciddi bir beklenti oluştu. Cin şişeden çıktı. Partimiz için ancak bir toplumsal mutabakat sağlanarak, mağdurların ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak ve gerçek kader mahkumlarının tespitinin yapılmasıyla şahıslara yönelik af çıkarılmasının görüşülmesi kabul edilebilir."

EKONOMİ DEĞERLENDİRMESİ

İYİ Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu düzenlediği basın toplantısında ayrıca ekonomi konusuna değindi. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla bu konuda bu konuda değerlendirmelerde bulunan Buğra Kavuncu konuya dair, "Enflasyon rakamları rekor üzerine rekor kırıyor. Açıklanan TÜFE aylık bazda beklentinin yaklaşık 2 katı oranında gerçekleşti. ÜFE rakamları çok daha içler acısı. Haziran 2003'ten beri maalesef ülkemizin gördüğü en yüksek enflasyon rakamları." ifadelerini kullandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)